Niespodziewane spotkanie na dole tabeli i derbowy mecz w Toruniu (zapowiedź #OSTWRO i #TORGRU)

Fot. Dariusz Ryl

Do ciekawej sytuacji dojdzie w 10. rundzie PGE Ekstraligi. W piątkowych spotkaniach zmierzą się ze sobą drużyny okupujące 4-8. Czołówka ligi będzie rywalizować w niedzielę. Transmisje LIVE z Ostrowa Wielkopolskiego i Torunia w ELEVEN SPORTS 1 oraz usłudze CANAL+ Online.

Zaskoczeni faktem, że w tej pierwszej grupie są ich ulubieńcy są chyba kibice z Wrocławia. Podopieczni Dariusza Śledzia w dziewięciu meczach zgromadzili zaledwie 7 punktów, co trzeba traktować w ramach negatywnej niespodzianki. Gospodarze w tym sezonie nie mieli jeszcze okazji cieszyć się ze zwycięstwa. Trzeba jednak pamiętać, że w pierwszym spotkaniu na stadionie Olimpijskim stawiali mocny opór obrońcom tytułu Drużynowych Mistrzów Polski. 6 maja gospodarze wygrali co prawda zdecydowanie, w stosunku 54:36, ale po meczu nie brakowało głosów chwalących ekipę beniaminka PGE Ekstraligi w sezonie 2022.

Na słowa pochwały z pewnością chciałby także liczyć Tai Woffinden. Brytyjczyk jest obecnie trzecim najskuteczniejszym BETARD SPARTY Wrocław, ze średnią biegopunktową na poziomie 1,717, co z pewnością nie jest wartością zadowalającą ani byłego mistrza Świata, ani kierownictwo klubu. Skuteczniejszy od Woffindena jest chociażby Daniel Bewley (1,750). Spotkanie w Ostrowie będzie najprawdopodobniej dobrą okazją do podreperowania dotychczasowej średniej.

24.06, godz. 18:00 ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – BETARD SPARTA Wrocław
1. mecz: 36:54
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 / CANAL+ Online (studio od 17:30)

Studio: Anita Mazur, Adam Skórnicki
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Na brak emocji nie powinni narzekać ci kibice, którzy zdecydują się spędzić piątkowy wieczór na toruńskiej Motoarenie. Po pierwsze ze względu na samą charakterystykę meczu, jakimi są derby, po drugie ze względu na minimalną różnicę punktową z pierwszego meczu, a po trzecie z powodu sąsiednich pozycji w tabeli i takiego samego dorobku punktowego w dotychczasowych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Wszystkie te elementy z powodzeniem mogłyby sprawić, że Motoarena wyprzeda się do ostatniego miejsca, a kibice jednej i drugiej drużyny będą zagrzewać zawodników gorącym dopingiem do ostatniego biegu, który ostatecznie rozstrzygnie losy rywalizacji.

8 maja w Grudziądzu gospodarze ulegli gościom w stosunku 44:46. Tradycyjnie najlepszym zawodnikiem był Nicki Pedersen, który robił co mógł, ale niestety nie miał wsparcia u kolegów z drużyny. Duńczyk przy swoim nazwisku zapisał 17 punktów. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem ZOOLESZCZ GKM Grudziądz był wówczas Frederik Jakobsen, który punktów zdobył 7. Zdecydowanie równiej punktowała ekipa Roberta Sawiny, w której trzech zawodników na koniec meczu cieszyło się dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi (Patryk Dudek, Robert Lambert, Jack Holder). Jeśli wziąć pod uwagę nieobecność Pedersena oraz historyczne wyniki pojedynków toruńsko-grudziądzkich na Motoarenie (55:35 w 2021, 44:46 w 2019, 51:39 w 2018, 49:41 w 2017) można chyba zaryzykować stwierdzenie, że faworytem są gospodarze. Pytanie, czy wykorzystają nadarzającą się okazję?

24.06, godz. 20:30 FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
1. mecz: 46:44
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 / CANAL+ Online (studio od 20:15)

Studio: Joanna Cedrych, Adrian Miedziński
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Paweł Stangret

Tomasz Kania