Moc żużlowych wrażeń w ten weekend: Grand Prix w Toruniu i baraż o #PGEE

Cóż to będzie za weekend ze speedway’em. W sobotę ostatnia runda cyklu FIM Speedway Grand Prix, gdzie o medale Mistrzostw Świata powalczą Zmarzlik i Janowski. W niedzielę przeniesiemy się do Rybnika, gdzie czeka nas drugi akt walki w barażu o PGE Ekstraligę 2019, a na deser turniej Asy dla Tomasza Golloba. W poniedziałek w ATM Studio podsumujemy cały sezon na uroczystej Gali PGE Ekstraligi, którą będzie można oglądać od 20:30 w nSport+.

Pierwszy mecz barażowy o miejsce w PGE Ekstralidze między Falubazem Zielona Góra i ROW Rybnik zakończył się wynikiem 51:39. Przed rewanżem trener Adam Skórnicki zdecydował się na rozdzielenie pary Piotr Protasiewicz – Michael Jepsen Jensen. Pod jedynką awizowany jest Patryk Dudek, za którego zastosowane będzie zastępstwo zawodnika. ROW Rybnik pojedzie w takim samym ustawieniu jak w meczu w Zielonej Górze. W formacji juniorskiej brakuje Larsa Skupienia, który przed tygodniem doznał urazu przedramienia. Czy dwanaście punktów to dużo, czy mało? – Jedziemy na ciężki teren, a ja na torze w Rybniku jeszcze nigdy nie jeździłem, więc nie wiem czego mogę się spodziewać. Na pewno będzie to trudny pojedynek. Pamiętajmy, że odjechaliśmy pierwszą połowę barażu. Przed nami druga część i wszystko może się zdarzyć. Musimy być maksymalnie skupieni – powiedział dla falubaz.com Jacob Thorssell.

18:15  ROW Rybnik   – FALUBAZ Zielona Góra  (live nSport+)

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Przewodniczący jury: Dariusz Cieślak, Komisarz techniczny: Błażej Demski

W sobotni wieczór na toruńskiej MotoArenie, przy komplecie publiczności zostaną rozdane medale Indywidualnych Mistrzostw Świata. Bartosz Zmarzlik traci do lidera Taia Woffindena dziesięć punktów i nadal ma szanse na mistrzowski tytuł. Czy wychowanek Stali Gorzów odrobi tą stratę i wywalczy złoty medal? Serce mówi tak, rozum nie, a jak będzie – przekonamy się już w sobotę.

Do walki o brązowy medal stanie Maciej Janowski, który aktualnie jest na trzecim miejscu z dorobkiem 98 punktów. Tyle samo punktów ma Szwed Fredrik Lindgren, z którym Janowski i Zmarzlik spotkają się w pierwszym biegu turnieju. Stawkę tego biegu uzupełni legenda cyklu Speedway Grand Prix – Greg Hancock, który plasuje się na piątym miejscu z stratą tyko pięciu punktów do Janowskiego. To będzie piekielnie mocne otwarcie turnieju, które może zadecydować o końcowej klasyfikacji cyklu. – Staram się zachować maksymalną koncentrację. Cały czas muszę zdobywać punkty i nie patrzę na różnicę pomiędzy mną, a Taiem. Patrzę tylko na siebie, a awans do finału SGP w Toruniu byłby czymś niesamowitym – powiedział dla speedwaygp.com Bartosz Zmarzlik.

Grand Prix Polski w Toruniu – sobota 19:00, transmisja Canal+

1. #45 Greg Hancock (USA)
2.#66 Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. #95 Bartosz Zmarzlik (Polska)
4. #71 Maciej Janowski (Polska)
5. #110 Nicki Pedersen (Dania)
6. #225 Vaclav Milik (Czechy)
7. #88 Niels Kristian Iversen (Dania)
8. #69 Jason Doyle (Australia)
9. #54 Martin Vaculik (Słowacja)
10. #59 Przemysław Pawlicki (Polska)
11. #55 Matej Zagar (Słowenia)
12. #222 Artem Laguta (Rosja)
13. #16 Daniel Kaczmarek (Polska)
14. #108 Tai Woffinden (Wielka Brytania)
15. #23 Chris Holder (Australia)
16. #89 Emil Sayfutdinov (Rosja)

R1. #17 Igor Kopeć-Sobczyński (Polska)
R2. #18 Dominik Kubera (Polska)

Mało Wam żużla w ten weekend? To nie koniec! W Bydgoszczy odbędzie się turniej Asy dla Tomasza Golloba. Stawka wyborna, więc gwarancja niesamowitych wyścigów zapewniona. Turniej charytatywny dla ciężko kontuzjowanego żużlowca, wychowanka Polonii Bydgoszcz obejrzy ponad 10 tysięcy widzów, a cały dochód z turnieju zostanie przekazany na pokrycie kosztów dalszej rehabilitacji Tomasza Golloba.

Turniej “Asy dla Tomasza Golloba” – niedziela 15:00, transmisja nSport+

 1. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
 2. Artem Laguta (Rosja)
 3. Janusz Kołodziej (Polska)
 4. Emil Sayfutdinov (Rosja)
 5. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 6. Martin Vaculik (Słowacja)
 7. Niels Kristian Iversen (Dania)
 8. Peter Kildemand (Dania)
 9. Maciej Janowski (Polska)
 10. Krzysztof Buczkowski (Polska)
 11. Bartosz Smektała (Polska)
 12. Matej Zagar (Słowenia)
 13. Dominik Kubera (Polska)
 14. Przemysław Pawlicki (Polska)
 15. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
 16. Greg Hancock (USA)
 17. (rez.) Tomasz Orwat (Polska)

Piotr Kaczmarek