Misja odrobienia strat – zapowiedź niedzielnych meczów PGE Ekstraligi

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że dopiero co emocjonowaliśmy się pierwszymi meczami sezonu 2020, a już jesteśmy na półmetku rundy zasadniczej i toczymy walkę nie tylko o duże punkty, ale też punkty bonusowe. Już za kilkanaście godzin cztery kolejne drużyny staną pod taśmą, chcąc dopisać do swojego dorobku ligowego 3 punkty.

Jako pierwsi zrobią to żużlowcy MRGARDEN GKM-u, którzy podejmą na torze przy Hallera 3 ekipę ELTROX Włókniarza Częstochowa. Zdecydowanymi faworytami tej potyczki będą podopieczni trenera Marka Cieślaka, którzy obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli, mając jednak tylko 5 spotkań rozegranych. Częstochowianie zgromadzili w nich 8 punktów, podczas gdy grudziądzanie po siedmiu spotkaniach mogą się pochwalić czterema „oczkami’ na koncie. W pierwszym meczu, rozegranym 15 czerwca w Częstochowie, gospodarze zwyciężyli pewnie, w stosunku 53:37, trudno więc spodziewać się, żeby roztrwonili tak dużą zaliczkę przed meczem rewanżowym, tracąc tym samym szansę na punkt bonusowy.

16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – ELTROX Włókniarz Częstochowa (pierwszy mecz 37:53)
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Mateusz Kędzierski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Piotr Bugajny

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Michał Wojaczek

Równie trudne zadanie przed sobą będą mieli gospodarze z Lublina, którzy 12 czerwca wyjeżdżali z Wrocławia z dorobkiem zaledwie 35 punktów. Teraz jednak zawodnicy Motoru będą miały szansę na rehabilitację przed własną publicznością i z pewnością z tej okazji będą chciały skorzystać. Wieczorny mecz zdecydowanie jest spotkaniem o stawkę – lublinianie plasują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli, z ośmioma punktami zdobytymi w 7 meczach. Wrocławianie mają jedno oczko mniej, po sześciu meczach. Dla gospodarzy będzie to zatem mecz z gatunku tych o utrzymanie miejsca w tabeli, podczas gdy goście zrobią wszystko, aby trzecią lokatę przejąć. Widowiska przy Alejach Zygmuntowskich nie powinno zatem zabraknąć – takie nazwiska jak Woffinden, Janowski, Chugunov, Laguta czy Michelsen można traktować jako gwarant walki na całej długości i szerokości toru.

19:15 Motor Lublin – BETARD Sparta Wrocław
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Tomasz Dryła, Robert Wardzała
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

PGE Ekstraliga: Zapowiedź meczu #LUBWRO

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie w Lublinie. Speedway Motor Lublin – BETARD WTS Sparta Wrocław LIVE w nSport+ 📺#PGEE | #PGEEkstraliga

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Sobota, 1 sierpnia 2020

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store

Tomasz Kania