Minimalna wygrana FOGO UNII. FALUBAZ Zielona Góra pokonany na własnym obiekcie

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Na zielonogórskim obiekcie odbył się rewanżowy sparing, pomiędzy FALUBAZEM Zielona Góra, a FOGO UNIĄ Leszno. Drugie przetarcie przed sezonem ponownie wygrali leszczynianie, jednak tym razem spotkali się z oporem zielonogórzan. Najlepiej punktującym zawodnikiem FOGO UNII był Piotr Pawlicki (11), a z gospodarzy najlepiej zaprezentował się Patryk Dudek (10+1).

Sparing otworzyła wygrana gospodarzy, którą dowiózł Piotr Protasiewicz, pomimo bardzo dobrego startu Jaimona Lidseya. W biegu juniorskim po pewne zwycięstwo pojechał Kacper Pludra w parze z Krzysztofem Sadurskim. Kolejna gonitwa należała do Piotra Pawlickiego, który pewnie wystrzelił spod krawężnika. Pierwszą serię startów zakończyła wygrana Patryka Dudka, który musiał na początku zmierzyć się z rozpędzonym Jasonem Doylem.

Reszta biegów wtorkowego sparingu była bardzo wyrównana. W porównaniu do poniedziałkowego spotkania w Lesznie, zawodnicy FALUBAZU Zielona Góra dzielnie się bronili. Przez cały czas wynik był z minimalną przewagą dla zawodników FOGO UNII Leszno. Po 13. biegu na tablicy pojawił się ponownie remis (39:39). Przedostatnia gonitwa spotkania padła łupem leszczynian, których uratowała wygrana Kacpra Pludry i jeden punkt przywieziony przez Krzysztofa Sadurskiego. Ostatni bieg to kolejny remis, w którym jako pierwszy linię mety minął kapitan leszczyńskiego zespołu – Piotr Pawlicki.

Warto przypomnieć, że we wtorkowym zestawieniu FOGO UNII Leszno zabrakło Emila Sayfutdinova, który wystąpił w Kryterium Asów, zajmując 6. miejsce. Osłabiona była także drużyna gospodarzy, bowiem w poniedziałkowym sparingu ucierpiał Mateusz Tonder, który doznał złamania ręki.

FALUBAZ Zielona Góra – 44

 1. Max Fricke – 7+1
 2. Patryk Dudek – 10+1
 3. Piotr Protasiewicz – 7
 4. Damian Pawliczak – 3+1
 5. Matej Zagar – 9+1
 6. Jakub Osyczka – 4
 7. Nile Tufft – 0
 8. Jan Kvech – 3+1

FOGO UNIA Leszno – 46

 1. Jaimon Lidsey – 7
 2. Janusz Kołodziej – 8+1
 3. Szymon Szlauderbach – 2
 4. Jason Doyle – 9
 5. Piotr Pawlicki – 11
 6. Kacper Pludra – 5+1
 7. Krzysztof Sadurski – 4

 

Wiktoria Sztuka