Mateusza Tonder złamał rękę podczas sparingu FALUBAZU Zielona Góra

Fot. Łukasz Forysiak
Fot. Łukasz Forysiak

Mateusz Tonder pechowo zakończył mecz sparingowy w Lesznie. Jak informuje oficjalna strona FALUBAZU Zielona Góra, w wyniku upadku w swoim drugim biegu, zmuszony był wycofać się z dalszych startów. Badania w szpitalu wykazały złamanie lewej ręki.

Wychowanek zielonogórskiego klubu w piątym wyścigu upadł na ostatnim łuku, gdy jechał na trzeciej pozycji. Z toru wstał o własnych siłach, jednak do kolejnych biegów już nie wyjechał. Zastąpił go Fabian Ragus.

Mateusz Tonder ze stadionu udał się do szpitala, gdzie przeszedł kompleksowe badania. Te wykazały złamanie kości przedramienia lewej ręki. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa Tondera w startach.

Pierwszy mecz sparingowy między FALUBAZEM Zielona Góra a FOGO UNIĄ Leszno zakończył się wynikiem 59:31 dla mistrzów Polski. Rewanż odbędzie się we wtorek na torze przy W69.

Niestety. Złe informacje od Mateusz Tonder Racing #219. Nasz zawodnik z Leszna wraca z poważnym urazem i czeka go przerwa w startach.MATEUSZ TRZYMAJ SIĘ! WRACAJ SZYBKO DO ZDROWIA 💪 #JedziemyRazem

Posted by Falubaz Zielona Góra on Monday, March 29, 2021

Źródło: falubaz.com