“Marzenia są do zwyciężenia” – spotkania Bartosza Zmarzlika z dziećmi

Warto mieć marzenia i mówić dzieciom, że trzeba o nie walczyć. Z takim przekazem przychodzi do najmłodszych Bartosz Zmarzlik. Żużlowy wicemistrz Świata w miniony piątek (15.02) już po raz ostatni w ramach akcji „Marzenia są do zwyciężenia” spotkał się z najmłodszymi kibicami czarnego sportu. Tym razem wydarzenie odbyło się w Rodzinnym Centrum Rozrywki “Uśmiechnięta Planeta” w Kunowicach.

Sama akcja rozpoczęła się 11 lutego. Zawodnik odwiedził łącznie ponad 10 placówek: Szkoły Podstawowe w Wawrowie, Skwierzynie i Boleminie, Niepubliczne Przedszkole Językowe w Wiśniowym Sadzie, ZSP 13 oddział „0”, grupę Zajączki, przedszkole Miejskie nr 23, gr. Tygryski Brykające, pierwszą Szkolę Podstawową Montessori, przedszkole Miejskie nr 12., gr. Pszczółki i gr. Motylki, Prywatne Przedszkole Elemelek, gr. Skowronki i właśnie Rodzinne Centrum Rozrywki “Uśmiechnięta Planeta”.

Na każdym spotkaniu dzieci mogły poznać trudne początki zawodnika, posłuchać o tym, jak doszedł do celu i zadać swoje własne pytania. Na ostatnim spotkaniu pojawiło się około 50 dzieci i zostało podzielone na dwie tury. Pytaniom, uściskom i prezentom nie było końca. Dzieci chciały wiedzieć m.in. co oznacza numer 95, jaka atmosfera panuje podczas derbów Ziemi Lubuskiej oraz co by robił, gdyby nagle zechciał porzucić żużel. Wszystkie dzieci otrzymały od wychowanka gorzowskiego zespołu książeczki wraz z autografem.

Bartosz Zmarzlik otrzymał mnóstwo zapewnień, że dzieci będą realizowały swoje marzenia i pasje. Sam wicemistrz Świata powiedział, że był to dla niego wspaniale spędzony czas. Został zasypany mnóstwem pozytywnej i szczerej energii, która jak mówi, ma nadzieję, że przełoży się na początek sezonu.

Autorką jest Katarzyna Krzemińska. Książeczka opisuje historię drogi do sukcesu brązowego i srebrnego medalisty Indywidualnych Mistrzostw Świata, a także jego niepowodzenia, ciężką pracę i determinację, które przytrafiały się Zmarzlikowi. Dzięki lekturze publikacji najmłodsi mogą się dowiedzieć, że warto spełniać marzenia i wierzyć w ich realizację.

Książka „Marzenia są do zwyciężenia” będzie dostępna w firmowym sklepie Bartosza Zmarzlika w Gorzowie (ul. Dekerta 49/11). Zamówienia będzie można zacząć składać również internetowo TUTAJ.

Tekst i zdjęcia: Nikola Łączka