Leon Madsen wygrywa pierwszą rundę mistrzostw Europy w Toruniu. Smektała czwarty

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Zwycięstwem zawodnika ELTROX Włókniarza zakończyła się pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Europy w Toruniu. Drugi na mecie w finale zameldował się Robert Lambert, a trzeci Nicki Pedersen. Stawkę finału uzupełnił Bartosz Smektała, który dojechał ostatni, jednak był najlepszym z Polaków.

Zawody odbyły się bez większych komplikacji. Kibice zebrani na toruńskiej MotoArenie mogli ujrzeć naprawdę ciekawe ściganie, które zarazem niosło ze sobą wiele zaskoczeń. Lekkim rozczarowaniem okazała się być postawa Krzysztofa Kasprzaka, który uplasował się na 10. pozycji. Na lepsze występy liczyli również kibice Bartosza Zmarzlika, który o włos otarł się o występ w finale.

Niepokojącym momentem był upadek Kacpra Woryny w biegu 14. Między Woryną, a Michelsenem doszło do kontaktu, w skutek którego rybniczanin upadł na tor, zostając wykluczonym z powtórki biegu. Po wczorajszym meczu w Lublinie pech nie opuścił zawodnika PGG ROW-u Rybnik.

Na ostatnim łuku w biegu 19. upadek zaliczył Michael Jepsen Jensen. Duńczyk wstał o własnych siłach, udając się do parku maszyn. Wyścig nie został powtórzony.

Finałowy bieg przyniósł najwięcej emocji podczas dzisiejszego wieczoru. Starcie na pierwszym łuku wygrał Nicki Pedersen, który chwilę później stracił kontrolę nad motocyklem. Pechową sytuację Duńczyka wykorzystali Leon Madsen i Robert Lambert. Na końcu stawki znalazł się Bartosz Smektała, który nie miał szans na walkę o podium.

Wyniki 1. finału IME w Toruniu:

 1. Leon Madsen – 12
 2. Robert Lambert – 14
 3. Nicki Pedersen – 14
 4. Bartosz Smektała – 11
 5. Bartosz Zmarzlik – 10
 6. Mikkel Michelsen – 10
 7. Timo Lahti – 8
 8. Kacper Woryna – 8
 9. Grigorij Laguta – 7
 10. Krzysztof Kasprzak – 7
 11. David Bellego – 6
 12. Vaclav Milik – 6
 13. Andrey Kudriashov – 5
 14. Kai Huckenbeck – 3
 15. Michael Jepsen Jensen – 3
 16. Peter Ljung – 1
 17. Igor Kopeć – Sobczyński – 1
 18. Karol Żupiński

Wiktoria Sztuka