Leon Madsen – obrońca tytułu i pretendent do zwycięstwa w PGE IMME 2018

Kapitan forBet Włókniarz Częstochowa w ubiegłym roku zwyciężył w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Duńczyk zgromadził wówczas 15 punktów w 6 startach. 5 sierpnia w Gdańsku stanie przed szansą obrony tytułu.

Prawdziwy lider i dobry duch zespołu. Ambitny, profesjonalny i zaangażowany. Po przeprowadzce z Tarnowa do Częstochowy w 2017 roku, niemal od razu  stał się ulubieńcem miejscowej publiczności. Osiągnął to między innymi dzięki swojej skuteczności, pracowitości, walecznej postawie na torze oraz bardzo dobrym relacjom  z kibicami. Był to niewątpliwie przełomowy moment w jego karierze. W 2017 roku był 4. zawodnikiem PGE Ekstraligi. Zdobył 145 punktów w 14 meczach.

Sezon 2018 zapowiada się dla Leona jeszcze lepiej. Po dziesięciu spotkaniach ma na swoim koncie 115 punktów. Przed nim jeszcze cztery pojedynki w rundzie zasadniczej oraz coraz bardziej realne starty w fazie play-off. Po dziesięciu kolejkach Madsen jest 5. zawodnikiem PGE Ekstraligi pod względem średniej biegopunktowej.

Leon jest również jednym z kandydatów do tytułu Mistrza Europy 2018. Po dwóch rundach SEC jest wiceliderem klasyfikacji, tracąc do prowadzącego Jarosława Hampela tylko 3 punkty. Jednym z najważniejszych celów sportowych Madsena jest zdobycie medalu DMP z Włókniarzem Częstochowa oraz kwalifikacja do cyklu SGP.

5 sierpnia w Gdańsku Leon Madsen wystąpi zatem w podwójnej roli.  Będzie obrońcą tytułu i jednocześnie pretendentem do zwycięstwa w PGE IMME 2018. Możemy być pewni, że da z siebie wszystko i pokaże „lwi pazur”.

 

Piotr Wieszczyk