Kto zamelduje się w finale PGE Ekstraligi? (zapowiedź #LUBTOR i CZEGOR)

Fot. Marcin Karczewski

Drużyna z Lublina czy Torunia? Ekipa z Częstochowy czy Gorzowa? Kto obroni przewagę, kto okaże się lepszy w dwumeczu? Dużo pytań, które zapewne zadają sobie kibice nie tylko czterech bezpośrednio zainteresowanych drużyn. Transmisja ze spotkań w ELEVEN SPORTS 2 (#LUBTOR) oraz CANAL+ SPORT 5 (#CZEGOR).

Jako pierwsi losy dwumeczu rozstrzygną żużlowcy rywalizujący w parze lubelsko-toruńskiej. Po piątkowym meczu na Motoarenie więcej powodów przed rewanżem mają kibice FOR NATURE SOLUTIONS APATORA, który na Aleje Zygmuntowskie w Lublinie przyjedzie z przewagą dziesięciu punktów. W piątek liderami zespołu prowadzonego przez Roberta Sawinę byli Jack Holder, Paweł Przedpełski i Robert Lambert, którzy łącznie zdobyli 38 punktów.

W Lublinie z pewnością kibice wyczekują na dobre rokowania Mikkela Michelsena, który zaliczył pechowy upadek na próbie toru przed pierwszym meczem półfinałowym. Duńczyk w sobotę wziął udział w trzeciej rundzie SEC rozegranej na torze w Łodzi, nie zgłaszając problemów zdrowotnych. MOTOR z pewnością nie jest zadowolony z pierwszego spotkania – mają do odrobienia 10 punktów. Walka o odrobienie strat z pewnością zacznie się już od pierwszej serii startów, która w dużym stopniu może zdecydować o dalszych losach rywalizacji.

04.09, godz. 17:00 MOTOR Lublin – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń
1. mecz: 40:50
LIVE: ELEVEN SPORTS 2/CANAL+ Online

Studio: Anita Mazur, Oskar Bober
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterzy: Joanna Cedrych, Tomasz Lorek

Sędzia: Krzysztor Meyze
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Do zwycięzcy rywalizacji lubelsko-toruńskiej dołączy przedstawiciel pary gorzowsko-częstochowskiej. W lepszym położeniu znajdują się gospodarze niedzielnego meczu, ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa, którzy z Gorzowa Wielkopolskiego wyjechali z dorobkiem 45 punktów.

W rundzie zasadniczej częstochowianie wygrali u siebie w stosunku 50:40, a do zwycięstwa poprowadził ich duet Leon Madsen (12 punktów z dwoma bonusami) i Jakub Miśkowiak (15 punktów). Po piątkowym meczu na stadionie im. Edwarda Jancarza z pewnością dużo pytań do samego siebie ma Kacper Woryna, który do mety dowiózł tylko dwa “oczka”. Pochodzący z Rybnika żużlowiec w ostatnich tygodniach był jednym z liderów ekipy prowadzonej przez Lecha Kędziorę i kibice z pewnością liczą na to, że był to jedynie wypadek przy pracy. W ekipie MOJE BERMUDY STALI z kolei zapewne jest ciche oczekiwanie, że Bartosz Zmarzlik nie pozwoli sobie na oglądanie pleców rywali, tak jak miało to kilkukrotnie miejsce w pierwszym meczu półfinałowym.

04.09, godz. 19:30, ZIELONAENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
1. mecz: 45:45
LIVE: CANAL+ SPORT 5/CANAL+ Online 

Studio: Michał Łopaciński, Marek Cieślak
Komentarz: Maciej Noskowicz, Patryk Malitowski
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Maciej Głód

Tomasz Kania