Kibice chcą Hancocka w PGE Ekstralidze (wyniki ankiety)

Fot. Michał Szmyd
Fot. Michał Szmyd

Z ankiety, przeprowadzonej na naszym profilu na portalu Facebook, wynika, że większość kibiców jest za tym, aby Greg Hancock wrócił do PGE Ekstraligi. Obecnie zawodnik pozostaje bez klubu po tym, jak Speedway Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na starty w Nice 1. Lidze Żużlowej. W głosowaniu wzięło udział około 4,6 tysiąca osób.

Amerykanin w Rzeszowie jeździł w sezonie 2018, kiedy przeszedł tam po dwóch latach startów w GET WELL Toruń. Teraz czterokrotny mistrz Świata szuka klubu w Polsce, choć minęło już okienko transferowe i drużyny są praktycznie skompletowane. –Oczywiście jestem otwarty na propozycje. Jeśli ktoś zgłosiłby się i złożyłby ofertę, to oczywiście spojrzałbym na to, ale zobaczymy – napisał Hancock na swojej stronie internetowej.

Na naszym profilu na portalu Facebook zadaliśmy pytanie do kibiców – Czy chcielibyście, aby Amerykanin Greg Hancock znalazł nowy klub i wystartował w PGE Ekstralidze 2019?

Większość fanów widziałaby Hancocka w Najlepszej Żużlowej Lidze Świata w nadchodzącym sezonie. Za tą opcją odpowiedziało się 59% głosujących. – Oczywiście, że tak. To ikona żużla – napisał jeden z internautów. – Na to wygląda. Mimo wieku nadal wysoki poziom sportowy, ale kogo na to stać – zaznaczył inny fan.

Z kolei 41% osób nie chciałoby czterokrotnego mistrza Świata w PGE Ekstralidze. Według niektórych uczestników głosowania, lepszym wyjściem jest dawanie szans młodzieżowcom. – Nie chce go w żadnym klubie, wole patrzeć na młodych zawodników, jak się rozwijają – wyjaśnił komentujący. Podobną opinię miał drugi z użytkowników. – Jeśli patrzeć na jazdę Grega w PGE Ekstralidze pod względem widowiska, to lepiej nie. Z całym szacunkiem dla zawodnika, ale start i krawężnik, i nic więcej. Lepiej młodziakom dać szansę na objeżdżenie – skomentował.

Wyniki ankiety dostępne TUTAJ