Jest szansa na start eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, przekazał nowe informacje dotyczące rozpoczęcia sezonu 2020 eWinner 1. LŻ oraz 2. LŻ. W najbliższym czasie mogą zapaść kluczowe decyzje dotyczące obu szczebli rozgrywkowych w Polsce.

Ustalenia są takie, że kluby przez najbliższy tydzień będą rozmawiać z zawodnikami o kwestiach kontraktowych – poinformował Piotr Szymański. – Musimy zobaczyć, czy żużlowcy zgodzą się na zaproponowane stawki – dodał przewodniczący GKSŻ.

Kolejne spotkanie z działaczami zostało zaplanowane na przyszły tydzień. – Jeśli wszystko pójdzie dobrze i kluby potwierdzą nam wtedy chęć jazdy, to start eWinner 1. Ligi może mieć miejsce w połowie lipca. Druga liga mogłaby ruszyć na początku sierpnia. W najniższej klasie rozgrywkowej działacze także są mocno zainteresowani jazdą – podkreślił Piotr Szymański.

Przewodniczący GKSŻ zaznaczył również, że do ustalenia wszystkich rzeczy potrzebne są ważne kroki. – Oczywiście, po drodze konieczne będzie jeszcze zgłoszenie wszystkich terminów i procedur do ministerstwa. Najpierw kluby muszą jednak poczynić ostateczne ustalenia ze swoimi zawodnikami. Niczego nie należy przesądzać, oficjalnych decyzji jeszcze nie ma, ale na ten moment można powiedzieć, że szanse na start sezonu rosną. Mądrzejsi będziemy za tydzień – podsumowuje Szymański.

Źródło: polskizuzel.pl