„Jest potencjał i myślę, że będzie jeszcze lepiej” – wypowiedzi MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra z #CZEZIE

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Sobotni wieczór przyniósł drużynie z Częstochowy pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W 3. rundzie PGE Ekstraligi ELTROX WŁÓKNIARZ w spotkaniu z MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra wygrała 49:41, zdobywając tym samym pierwsze ważne dwa punkty w tabeli. W ekipie gości najlepiej punktował Max Fricke, który w sześciu startach zanotował 12 punktów i bonus.

Mateusz Tonder jeszcze jest w trakcie leczenia i musi jeszcze trochę poczekać, żeby wyjechać na tor. Rok temu tutaj wygraliśmy, teraz liczymy na dobre spotkanie i chcemy dać z siebie wszystko. Tor jest delikatnie podobny do naszego myślę, że będziemy starać się osiągnąć jak najlepszy wynik i jeśli się da to oczywiście wygrać spotkanie – powiedział Piotr Żyto przed rozpoczęciem meczu na antenie ELEVEN SPORTS.

– Szkoda tego meczu, bo walczyliśmy. Robiliśmy wszystko i byliśmy naprawdę bardzo blisko. Ja też jestem troszkę zły na ten ostatni bieg, refleksowo dałem ciała i było po wszystkim. Przede wszystkim brakuje mi jazdy, jazdy i jeszcze raz jazdy, bo motory uważam, że są szybkie, ale brakuje wyścigów, żeby się pościgać z chłopakami. Startów spod taśmy wciąż jest mało. Wiem, że jadę nerwowo i wykonuje jeszcze zbędne ruchy na motocyklu, które trzeba wykluczyć. Różnica do zeszłego roku jest duża, bo teraz jeździmy od kwietnia, a wtedy od maja, aczkolwiek siedziałem dopiero szósty raz na motocyklu, więc brakuje wciąż tej jazdy, ale można powiedzieć, że każdy ma podobnie w tym sezonie. Czas pokaże. Mam nadzieję, że będzie lepiej, a pokazaliśmy jako drużyna charakter, więc uważam, że będziemy jeszcze lepsi. Jest potencjał i myślę, że będzie jeszcze lepiej – podsumował Patryk Dudek w strefie Mix Zone.

Nikola Łączka