Jakub Miśkowiak zwycięzcą Srebrnego Kasku

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Podczas finału Srebrnego Kasku najlepszy okazał się Jakub Miśkowiak z 14 punktami, a podium uzupełnili Mateusz Świdnicki (13 pkt) i Wiktor Jasiński (12 pkt).

Niestety zawody rozpoczęły się od dwóch upadków – Krzysztofa Sadurskiego i Mateusza Bartkowiaka. Zawodnik FOGO UNII Leszno w wejściu w łuk w trzecim okrążeniu upadł na tor, przez co junior ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz również zaliczył upadek. W powtórce zwyciężył Mateusz Bartkowiak, a tuż za nim znalazł się Kacper Pludra. Kolejny wyścig to kapitalna jazda młodzieżowców ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa. Po zwycięskie punkty pomknął Mateusz Świdnicki. W tej serii startów fantastycznie poradzili sobie także Fabian Ragus oraz Wiktor Lampart.

Niestety przed rozpoczęciem drugiej serii startów, Krzysztof Sadurski wycofał się z udziału w zawodach ze względu na problemy ze sprzętem. Bieg 5. to ponownie triumf Wiktora Lamparta, który bez większych problemów poradził sobie z rywalami, powiększając z każdym okrążeniem swoją przewagę. Ciekawą walkę na ostatnich metrach stoczył Krzysztof Lewandowski z Damianem Ratajczakiem, który na przedostatnim wirażu zdołał wyprzedzić juniora EWINNER APATORA Toruń. Wygrane należały także do Jakuba Miśkowiaka (w biegu 6.) i do Mateusza Cierniaka, który po raz pierwszy w tym spotkaniu zainkasował trzy „oczka”. Wyścig 8. to z pewnością jeden z ciekawszych pojedynków tych zawodów, bowiem najlepszy ze startu był Wiktor Przyjemski, lecz szybko Mateusz Świdnicki zdołał go wyprzedzić, co po chwili zrobił także Michał Curzytek. Junior ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa skutecznie odpierał ataki młodzieżowca wrocławskiej BETARD SPARTY, dzięki czemu dowiózł kolejną „trójkę” do mety.

W biegu 9. tuż po przerwaniu gonitwy, ze względu na nierówny start Bartłomieja Kowalskiego, doszło do upadku Michała Curzytka i młodzieżowca ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa. Wyścig został powtórzony w pełnym składzie. Już ze startu Wiktor Jasiński świetnie się zaprezentował, lecz na dystansie stoczył walkę z Kowalskim, z której jednak junior MOJE BERMUDY STALI Gorzów okazał się lepszy.

W biegu 12. znów doszło do bardzo poważnie wyglądającego upadku, bowiem Wiktor Lampart wysunął się na prowadzenie, lecz na dystansie junior MOTORU Lublin napotkał problemy z motocyklem, przez co zarówno on, jak i Fabian Ragus, upadli na tor. W powtórce świetnie zaprezentował się żużlowiec bydgoskiej Abramczyk Polonii – Wiktor Przyjemski, który po raz pierwszy w tych zawodach zanotował zwycięstwo.

W wyścigu 19. już po pierwszym łuku Jakub Miśkowiak wysunął się na prowadzenie, świetnie napędzając się pod bandą i pomknął po trzy punkty. Junior ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa po tym biegu został zwycięzcą Srebrnego Kasku. W ostatniej gonitwie wieczoru doszło do groźnie wyglądającego upadku Wiktora Przyjemskiego, który został odwieziony do szpitala. W powtórce wyścigu zwyciężył Jasiński, zapewniając sobie brązowy medal. Ostatecznie na podium tuż za Miśkowiakiem znaleźli się kolejno Mateusz Świdnicki i Wiktor Jasiński.

Wyniki Srebrnego Kasku:

1. Jakub Miśkowiak – 14
2. Mateusz Świdnicki – 13
3. Wiktor Jasiński – 12
4. Wiktor Lampart – 10
5. Mateusz Cierniak – 8
6. Mateusz Bartkowiak – 8
7. Krzysztof Lewandowski – 7
8. Karol Żupiński – 7
9. Wiktor Przyjemski – 7
10. Fabian Ragus – 7
11. Bartłomiej Kowalski – 7
12. Kacper Pludra – 6
13. Damian Ratajczak – 5
14. Sebastian Szostak – 4
15. Michał Curzytek – 3
16. Denis Zieliński – 2
17. Krzysztof Sadurski – 0
18. Dawid Rempała – 0

Julia Pożarlik