Ireneusz Maciej Zmora: Przed sezonem srebrny medal bralibyśmy w ciemno

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

CASH BROKER Stal Gorzów w finałowym dwumeczu uległa FOGO Unii Leszno 86:94. Po rewanżowym spotkaniu w Lesznie, prezes gorzowskiej Stali Ireneusz Maciej Zmora przyznał, że była szansa na sprawienie niespodzianki i zdobycie tytułu mistrza Polski. Jednak to się nie stało i w najbliższych dniach w Gorzowie będzie czas na świętowanie srebrnego medalu oraz pracę z myślą o przyszłym sezonie.

Po spotkaniu FOGO Unii Leszno z CASH BROKER Stalą Gorzów prezes gorzowskiego klubu Ireneusz Maciej Zmora nie krył zadowolenia ze zdobycia medalu mistrzostw Polski. W przedsezonowych założeniach klub z Gorzowa deklarował walkę o fazę play-off, a srebrny krążek uznano za spore osiągnięcie. – Zostaliśmy wicemistrzami Polski i jest to sukces, który bralibyśmy w ciemno przed tym sezonem. Drużyna spisała się na medal, mamy je na szyi i zabieramy je do domu – stwierdził prezes Zmora w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

W sobotnim finale wynik wielokrotnie ulegał zmianie. W pewnym momencie gorzowianie nawet wyrównali rezultat spotkania. – W trakcie meczu miałem absolutnie skrajne myśli. Była taka chwila kiedy pomyślałem sobie: tak to jest ten moment, kiedy możemy odwrócić losy tego meczu. Na początku  gospodarze wykorzystali atut własnego toru, następnie my przełożyliśmy się w trzeciej serii i odrobiliśmy straty. Niestety zabrakło nam atutów w czwartej serii i gospodarze w trzynastym biegu, mówiąc kolokwialnie „pozamiatali” – powiedział prezes gorzowskiej Stali.

W przedmeczowych dywagacjach prezes Zmora miał różne przeczucia odnośnie końcowego wyniku. Zdobycie czterdziestu punktów przez CASH BROKER Stal Gorzów na torze leszczyńskiej Unii uznał za duży sukces, w szczególności, że gorzowianie dokonali tego również w rundzie zasadniczej. – Gdzieś z tyłu głowy pojawiała się myśl, że zdobędziemy trzydzieści kilka punktów i będzie to mecz do jednej bramki. Z drugiej strony kołatała się myśl, że może jednak sprawimy niespodziankę. Czterdzieści punktów w Lesznie to jest bardzo dobry wynik. Niewielu drużynom udało się tego dokonać, a my w tym sezonie zrobiliśmy to po raz drugi przyznał Zmora dla speedwayekstraliga.pl.

Najbliższe dni gorzowianie będą mieli bardzo intensywne. Prezes zapowiedział wspólną celebrację srebrnego medalu razem z kibicami, natomiast w biurach CASH BROKER Stali równocześnie trwa praca nad budowaniem składu na kolejny sezon. – Będziemy świętować ten medal wspólnie z kibicami w najbliższy czwartek. Jednak myślami wybiegamy już dalej. Nasze plany i strategie układamy na kilka lat do przodu. Z jednej strony domykamy sezon, cieszymy się z tego sukcesu, a z drugiej rozkładamy na stole karty i staramy się je jak najlepiej rozegrać – zakończył prezes Ireneusz Maciej Zmora.

Spotkanie drużyny CASH BROKSER Stali z kibicami odbędzie się 4 października (czwartek) w galerii handlowej NoVa Park w Gorzowie o godzinie 18:00.

Krzysztof Frączek