Inauguracyjny weekend PGE Ekstraligi trwa. Czas na Leszno i Lublin!

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Dwa spotkania za nami, 62 wciąż przed nami. Po pierwszych piątkowych emocjach w Zielonej Górze i Częstochowie pora na te w Lesznie i Lublinie. STELMET Falubaz Zielona Góra i forBET Włókniarz Częstochowa odniosły zwycięstwa na swoich torach, czy ich śladami pójdą ekipy FOGO Unii Leszno i SPEED CAR MOTOR Lublin?

FOGO Unia Leszno nie dokonała przed sezonem 2019 żadnych zmian w swoim składzie i szybko ogłosiła, że złota zdobytego w 2018 roku będzie bronić ta sama ekipa. Leszczynianie zadrżeli z trwogi we wtorek, 2 kwietnia, kiedy okazało się, że w eliminacji Złotego Kasku rozgrywanej na torze w Ostrowie złamania łopatki doznał jeden z liderów drużyny, Jarosław Hampel. Gospodarze będą musieli przez kilka tygodni radzić sobie bez niego, nie mając możliwości stosowania za niego Z/Z. Czy to przeszkodzi im w drodze po trzecie z rzędu złoto? Pierwszą odpowiedź poznamy 7 kwietnia, około godziny 18.

Nadarzającą się okazję z pewnością będą chcieli wykorzystać goście z Wrocławia, którzy przez wielu obserwatorów są upatrywani w roli jednego z faworytów do medali PGE Ekstraligi w sezonie 2019. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska nie dokonała zimą wielu zmian w swoim składzie, wzmacniając się jedynie zakontraktowanym z Tarnowa Jakubem Jamrogiem, który znalazł się w awizowanym składzie na to spotkanie. Emocje w Lesznie są gwarantowane!

16:00 FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław
Live nSport+ (studio od 15:30)
Komentatorzy: Michał Łopaciński, Wojciech Dankiewicz
Studio: Gabriel Waliszko, Sławomir Kryjom
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Mateusz Kędzierski

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: ulgowy od 22 zł, normalny od 32 zł do kupienia TUTAJ

Emocji nie zabraknie z pewnością także w Lublinie. Powracający do PGE Ekstraligi po kilkunastu latach SPEED CAR Motor przez wiele osób jest skazywany na jednoroczną przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce i szybką degradację do Nice 1. Ligi. Lublinianie z pewnością będą chcieli utrzeć nosa niedowiarkom i udowodnić, że nie znaleźli się w tym miejscu, w którym są, przypadkowo. Ich kadra została nieco osłabiona przez poważną kontuzję Grzegorza Zengoty. O tym, jak wielki jest głód żużla w Lublinie, niech świadczy fakt, że już w piątek na Alejach Zygmuntowskich ustawiały się kolejki po bilety, mimo że te nie były jeszcze dostępne w sprzedaży.

Osłabienie lublinian będą chcieli wykorzystać goście z Grudziądza, jednak nie będzie to dla nich łatwe w obliczu kontuzji ich lidera, Artema Laguty. Dodając do tego nikłą znajomość owalu w Lublinie przez większość zawodników ekipy prowadzonej przez Roberta Kempińskiego można być pewnym, że w drugim niedzielnym meczu emocji nie zabraknie do samego końca.

19:00 SPEED CAR MOTOR Lublin – MRGARDEN GKM Grudziądz
Live nSport+ (studio od 18:30)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Tomasz Bajerski
Studio: Sergiusz Ryczel, Tomasz Piszcz
Reporterzy: Jakub Zborowski, Łukasz Benz

Sędzia: Remigiusz Substyk, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński, Kontroler motocykli: Błażej Demski, Delegat SE ds. marketingu: Barbara Ponikowska
Bilety: ulgowy od 30 zł, normalny od 40 zł
UWAGA: 6 kwietnia od godz. 10:00 na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich 5 nastąpi sprzedaż stacjonarna

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania