Hampel najlepszy w Zielonej Górze. O drugim miejscu zdecydował…rzut monetą

Fot. Marcin Karczewski

Sezon żużlowy w Zielonej Górze rozpoczęty. W sobotę odbyły się Mistrzostwa Piotra Protasiewicza, które były pożegnalnym turniejem byłego już zawodnika. Zawody zakończyły się zwycięstwem Jarosława Hampela. Żużlowiec PLATINUM MOTORU Lublin tylko raz oglądał plecy rywali na mecie.

Do Zielonej Góry przyjechały gwiazdy PGE Ekstraligi m.in. Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Patryk Dudek czy Emil Sajfutdinow. Na trybunach również pojawiło się sporo kibiców, którzy chcieli podziękować Piotrowi Protasiewiczowi za całą karierę żużlową i liczne emocje, które dostarczył w jej trakcie.

Najlepiej trudne warunki na torze wykorzystał Jarosław Hampel. Były wicemistrz świata zwyciężył cztery z pięciu swoich wyścigów. Tylko raz przyjechał na drugiej pozycji, za plecami Indywidualnego Mistrza Świata – Bartosza Zmarzlika.

Kapitan lubelskiej drużyny zapisał na swoim koncie 14 punktów. Na drugiej pozycji zawody zakończył Emil Sajfutdinow z dorobkiem 11 punktów, a podium uzupełnił Bartosz Zmarzlik z taką samą zdobyczą punktową. O kolejności na podium miał zdecydować bieg dodatkowy, jednak rzut monetą rozstrzygnął końcową kolejność,

Czwarte miejsce zajął Dominik Kubera, zatem aż trzech zawodników PLATINUM MOTORU Lublin znalazło się w pierwszej czwórce klasyfikacji turnieju.

Wyniki Mistrzostw Piotra Protasiewicza (za speedwaynews.pl):

1. Jarosław Hampel – 14
2. Emil Sajfutdinow – 11
3. Bartosz Zmarzlik – 11
4. Dominik Kubera – 10
5. Jan Kvech – 10
6. Patryk Dudek – 9
7. Przemysław Pawlicki – 9
8. Krzysztof Buczkowski – 8
9. Maciej Janowski – 7
10. Rasmus Jensen – 7
11. Grzegorz Walasek – 7
12. Max Fricke – 5
13. Rohan Tungate – 4
14. Niels-Kristian Iversen – 4
15. Luke Becker – 3
16. Paweł Przedpełski – 0
17. Michał Curzytek – 0

Bartosz Glapiak