Fredrik Lindgren miło wspomina PGE Narodowy

Fot. Marcin Karczewski

Po niezbyt dobrym wejściu w sezon Fredrik Lindgren łapie wiatr w żagle. Szwed podczas inauguracyjnej rundy walki o IMŚ w Gorican nie spisał się co prawda najlepiej, ale 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland będzie dobrą okazją do powrotu na turniejowe podium.

W obecnej stawce zawodników FIM SGP nie ma żużlowca, który pod kątem doświadczenia mógłby się równać z Fredrikiem Lindgrenem – pisze Joachim Piwek dla speedwayekstraliga.pl. Pochodzący z Örebro zawodnik w elitarnych zawodach zadebiutował w 2004 roku w Sztokholmie i od tamtego czasu tylko w sezonach 2005 i 2015 nie wystąpił w żadnej rundzie zmagań. Przez kilkanaście lat startów Lindgren uzbierał udziały w 145 turniejach.

Na pierwsze zwycięstwo zawodnik ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa czekał do 2012 roku, gdy wygrał przed własną publicznością Goteborgu. Pięć lat później Fredrik Lindgren triumfował na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie w dwóch kolejnych sezonach stawał na podium. Od kilku lat 36-latek znajduje się w ścisłej światowej czołówce – w latach 2018 i 2020 zdobywał brąz IMŚ. W sezonie 2021 Szwed był czwarty w klasyfikacji generalnej. Tegoroczny cykl rozpoczął od 6 punktów w Gorican.

Lindgren sezon w PGE Ekstralidze rozpoczął od niezbyt udanego meczu z FOGO UNIĄ Leszno, w którym zdobył zaledwie 6 punktów. Każdy kolejny występ był już jednak lepszy w wykonaniu Szweda. W pojedynku z BETARD SPARTĄ Wrocław popularny „Fast Freddie” był bardzo szybki – przed własną publicznością wywalczył cztery indywidualne zwycięstwa i łącznie 12 punktów. Po czterech kolejkach PGE Ekstraligi Lindgren (stan na 7.05) może pochwalić się dziesiątą średnią indywidualną, która wynosi 2,059 pkt./wyścig.

Można jeszcze kupować bilety na zawody 2. cundy cyklu Grand Prix: ORLEN WARSAW FIM SGP of Poland: https://www.kupbilet.pl/sgp2022