Formacja seniorska ZOOLESZCZ GKM Grudziądz skompletowana. Krzysztof Kasprzak z kontraktem

Fot. Marcin Karczewski

Kadra seniorów ZOOLESZCZ GKM Grudziądz na sezon 2022 PGE Ekstraligi skompletowana. Ostatnim zawodnikiem tej formacji, który dopełnił wszelkich formalności i związał się rocznym kontraktem z klubem jest Krzysztof Kasprzak.

Jak wspomina oficjalna strona klubu, dla byłego wicemistrza Świata, połowa minionych rozgrywek była bardzo nieudana, przez co stracił miejsce w drużynie. Na szczęście na najważniejsze spotkania PGE Ekstraligi żużlowiec wrócił do wysokiej dyspozycji i wspomógł ZOOLESZCZ GKM w realizacji celu, jakim było utrzymanie w najlepszej lidze świata.

Mocno przyczyniły się do tego jego trzy udane występy na H4 zakończone dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi – z BETARD SPARTĄ Wrocław, EWINNER APATOREM Toruń oraz ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa. Kasprzak zwieńczył końcówkę sezonu złotym medalem Mistrzostw Polski Par Klubowych na torze w Grudziądzu.

Wcześniej nowymi umowami z ZOOLESZCZ GKM związali się: Nicki Pedersen (na dwa sezony), Vadim TarasenkoPrzemysław Pawlicki oraz dwóch zawodników U-24: Norbert Krakowiak i Frederik Jakobsen.

Źródło: gkm.grudziadz.net