FOGO Unia Leszno i PGG ROW Rybnik po ponownych testach na COVID-19

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Mistrz Polski oraz beniaminek PGE Ekstraligi przeszli ponowne testy COVID-19. To efekt sytuacji, która miała miejsce podczas meczu pomiędzy obiema drużynami 10 lipca, kiedy po spotkaniu okazało się, że w parku maszyn pracowała osoba z pozytywnym wynikiem. Rezultaty badań genetycznych mają być znane jutro.

Pozytywny wynik testu stał się udziałem jednej z osób przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno z dnia 10 lipca. Nie był nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych.

W związku z tym powzięto decyzje, zgodnie z przygotowaną wcześniej i gotową na takie przypadki procedurą kryzysową o przełożeniu meczów 6. rundy PGE Ekstraligi FOGO Unia Leszno – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (nowa data to 28 lipca) oraz PGG ROW Rybnik – ELTROX Włókniarz Częstochowa (nowa termin – 30 lipca). Postanowiono również wprowadzić obowiązkową domową izolację od dnia 14 lipca dla wszystkich zawodników PGG ROW Rybnik i FOGO Unii Leszno wraz z mechanikami zawodników i sztabami szkoleniowymi oraz wszystkich osób funkcyjnych przebywających w parku maszyn i zakazu wszelkiej aktywności sportowej dla zawodników.

W poniedziałek (20 lipca) przeprowadzone zostały testy u żużlowców, mechaników i sztabu szkoleniowego obu drużyn. Wyniki mają być znane dzień później. W piątek natomiast badanie przeprowadzano u Adriana Miedzińskiego, startującego w barwach klubu z Rybnika jako “gość”. U zawodnika test był negatywny.

Zawodnicy, teamy już po testach. Wyniki jutro…#YNOROW #G72 #PGEEkstraliga Speedway…

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Poniedziałek, 20 lipca 2020

➡️Testy za nami. Teraz trzymamy kciuki za dobre wiadomości 🤞#KSUL

Opublikowany przez Unia Leszno Poniedziałek, 20 lipca 2020