Fleszem z #PGEE (22): wiosna przyniosła przedsezonowe ściganie

Do Polski w końcu przyszła wiosna, a to oznacza tylko jedno – nadchodzi żużel! Pierwsza kolejka PGE Ekstraligi zbliża się wielkimi krokami, inauguracja sezonu już 5 kwietnia! Co działo się przez ostatnie dni w najlepszej lidze świata? O tym w podsumowaniu tygodnia, które przygotowała  Julia Lewandowska.
Piękną, wiosenną pogodę wykorzystała FOGO Unia Leszno, która w minionym tygodniu pojechała dwa treningi punktowane. Pierwszy z nich odbył się 20 marca w Lesznie. Gospodarze pokonali STELMET Falubaz Zieloną Górę 49:41.

Kolejnego dnia rewanżowe spotkanie odbyło się w Zielonej Górze. Spotkanie zakończyło się wygraną leszczyńskiej drużyny z wynikiem 32:58. Z kolei w Super Meczu, który odbył się w Ostrowie, mistrzowie Polski pokonali miejscową Arged Malesa TŻ Ostrovię 60:30.

Pierwsze ściganie było można oglądać także w Toruniu, gdzie GET WELL zwyciężył w treningu punktowanym z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wlkp. 58:32 i ROW Rybnik 53:37. Torunianie zaprezentowali także nowe kevlary, w których ścigać się będą w nowym sezonie.

BETARD Sparta Wrocław również dostarczyła swoim fanom trochę emocji, zwyciężając dwa sparingi z ostrowską drużyną.

Zawodnicy wrocławskiego zespołu zaprezentowali też nowe kevlary na sezon 2019 PGE Ekstraligi.

Wiosenna aura zawitała również do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie TRULY.WORK Stal po raz pierwszy w tym roku wyjechała na tor. Na treningu w parku maszyn pojawił się kontuzjowany Alan Szczotka.

W Gorzowie odsłonięte zostały tablice Patryka Dudka oraz Bartosza Zmarzlika w Alei Zwycięzców Memoriału Edwarda Jancarza.

Zapach spalonego oleju silnikowego pierwszy raz w 2019 poczuć można było też w Częstochowie.

Na torze w Grudziądzu po raz pierwszy w tym roku trenował nowy zawodnik MRGARDEN GKM, Kenneth Bjerre. Grudziądzanie również zaprezentowali się kibicom przed nachodzącymi rozgrywkami.

Zawodnicy SPEED CAR Motoru Lublin odwiedził w szpitalu swojego kontuzjowanego kolegę z drużyny – Grzegorza Zengotę.

Niektórzy zawodnicy postanowili w tym tygodniu sprawdzić różne tory…Igor Kopeć-Sobczyński trenował w Gdańsku…

Przemysław Pawlicki jeździł w Rawiczu…

Bartosz Zmarzlik odwiedził Gniezno…

Robert Lambert przygotowywał się na torze w Gorican…

…z kolei Paweł Przedpełski trenował.. na rowerze!

Julia Lewandowska