Fleszem z #PGEE (20): Żużlowe początki i dzień kobiet. Aktywny tydzień drużyn PGE Ekstraligi

Intensywny był to tydzień dla wszystkich ośrodków żużlowych w najlepszej żużlowej lidze świata. Znakomita pogoda pozwoliła żużlowcom na pierwsze jazdy na własnych torach, z czego zawodnicy skwapliwie skorzystali. Tydzień zwieńczyło święto Dnia Kobiet, które celebrowano również w klubach PGE Ekstraligi. Podsumowanie tygodnia przygotował Błażej Kowol.

Co natura zabrała w ubiegłym roku, oddała w obecnym. Zawodnicy w minionym tygodniu wyjechali już na tory, a sprzyjająca aura pozwoliła na testowanie nawierzchni na klubowych stadionach.

W Częstochowie wciąż trwają jednak przygotowania do nowego sezonu. W ostatnich dniach na stadionie montowano dmuchane bandy, aby żużlowcy forBet Włókniarza mogli już niedługo pojawić się na dobrze sobie znanym torze.

Poszczególni żużlowcy również nie próżnowali. Na torach odpowiednio w Lesznie, Gdańsku oraz Ostrowie pojawili się Piotr PawlickiAndreas Jonsson Bartosz Zmarzlik.

Maciej Janowski, oprócz treningów na Stadionie Olimpijskim we Wroclawiu, wybrał tereny wokół Zamku Książ w Wałbrzychu, gdzie szlifował formę przed nadchodzącym sezonem.

Natomiast Jason Doyle zaprezentował swój żużlowy garaż, który wyglada bardzo okazale. Widać, że Australijczyk nie może już doczekać się jazdy w PGE Ekstralidze w sezonie 2019.

Ważnym wydarzeniem był również Dzień Kobiet, który 8 marca świętowano m.in.: we Wrocławiu, Częstochowie czy Zielonej Górze. Żużlowcy osobiście wręczali kwiaty płci pięknej oraz składali najserdeczniejsze życzenia w przygotowanych na tę okazję nagraniach.

Nie zabrakło także najświeższych informacji z Częstochowy i Wrocławia odnośnie obsady zaplanowanych tam Memoriałów. Na SGP Arena pojawią się Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek, a w stolicy Dolnego Śląska nie zabraknie m.in.: Janusza Kołodzieja.

Kiepskie wieści nadeszły natomiast z Gorzowa, gdzie poważniejszego urazu nabawił się Alan Szczotka. Z tego miejsca życzymy juniorowi Stali Gorzów szybkiego powrotu do zdrowia.

Ważne wiadomości przyniósł również kapitan forBET Włókniarza Częstochowa, Leon Madsen, który obwieścił narodziny swojej córki. Świeżo upieczony ojciec będzie miał więc dodatkową motywację w nadchodzącym sezonie. Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzmy wszystkim dużo zdrowia!

Błażej Kowol