Fleszem z #PGEE (2): Okno transferowe otwarte, czas na składy

Miniony tydzień przyniósł nam przede wszystkim otwarcie okna transferowego. Poza tym zawodnicy korzystają z czasu wolnego i odpoczywają, spędzają czas z najbliższymi, a także dobrze się bawią. Ogłoszono również miejsce walki w przyszłorocznych zawodach Speedway of Nations. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd z serii „Fleszem z #PGEE”, który przygotowała Marta Sobera.

Beniaminek PGE Ekstraligi SPEED CAR Motor Lublin odkrył karty i przedstawił cały skład na sezon 2019. O punkty w najlepszej lidze świata walczyć będą: Andreas Jonsson, Wiktor i Dawid Lampart, Robert Lambert, Kacper Gosik, Maciej Kuromonow, Emil Peroń, Viktor Trofymov, Paweł Miesiąc, Grzegorz Zengota i Mikkel Michelsen.

Za to gorzowscy fani będą mogli znów widzieć w barwach CASH BROKER Stali Krzysztofa Kasprzaka. Dla wychowanka leszczyńskiego zespołu będzie to ósmy sezon startów w Gorzowie. Fot. oficjalny profil klubu na portalu Facebook.

Z GET WELL Toruń pożegnał się wychowanek klubu – Paweł Przedpełski. Żużlowiec podziękował kibicom i zapewnił, że na zawsze pozostanie „chłopakiem z Torunia”. Barwy którego klubu będzie reprezentować w następnym sezonie?

Natomiast z klubem FALUBAZ Zielona Góra powitał się ponownie Nicki Pedersen. Duńczyk z Myszką Miki na plastronie ścigał się już w 2002, 2004 i 2005 roku.

Mistrz Polski FOGO Unia Leszno poinformował o kontynuacji współpracy z drugoligową STAINER Unią Kolejarz Rawicz w sezonie 2019.

Zawodnicy przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do kolejnego sezonu wyruszyli w świat. Krzysztof Buczkowski z MRGARDEN GKM Grudziądz wakacje spędza w Stanach Zjednoczonych.
Za cel obrał sobie zachodnie Stany i codziennie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych raczy nas pięknymi widokami.

Zupełnie inny kierunek obrał jego klubowy kolega Artem Laguta, który czas wolny spędza z najbliższymi w Rosji.

Jak zwykle poczuciem humoru wykazał się aktualny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu Tai Woffinden, zawodnik BETARD Sparty Wrocław, który w Halloween czekał na dzieci z niespodzianką…

Wracamy jeszcze na chwile do Rosji. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa ogłosiła, że to właśnie w rosyjskim Togliatti odbędzie się finał Speedway of Nations 2019. Tytułu na własnej ziemi bronić będą Rosjanie.

W minionym tygodniu obchodziliśmy dzień Wszystkich Świętych. Kluby PGE Ekstraligi wspominały m.in. na portalu Facebook swoich zawodników, trenerów i działaczy…

Marta Sobera