eWinner 1. LŻ i 2 LŻ z terminarzami. Początek zmagań w święta Wielkanocne

Pierwszy weekend kwietnia to nie tylko inauguracja PGE Ekstraligi, ale także rywalizacji na torach niższych klas rozgrywkowych. Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała terminarze eWinner 1. LŻ oraz 2. LŻ.

Pierwszą rundę eWinner 1. Ligi Żużlowej kibice obejrzą w dniach 3-5 kwietnia. Unia Tarnów zmierzy się z gdańskim Zdunek Wybrzeżem. Z kolei Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów, a Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno powalczy o punkty z Orłem Łódź. Ostatnią parę inauguracyjną tworzą ROW Rybnik oraz Cellfast Wilki Krosno.

Koniec rundy zasadniczej zaplanowany jest na 16 sierpnia. Z kolei triumfatora rozgrywek i nowego beniaminka PGE Ekstraliga poznamy 3 października.

Pełny terminarz eWinner 1. LŻ znajduje się TUTAJ.

W świąteczny weekend kwietnia rozgrywki wznowią także drużyny 2. Ligi Żużlowej. Nowy zespół, Trans MF Landshut Devils, będzie pauzować, jednak druga z niemieckich ekip (Woelfe Wittstock) podejmie SpecHouse PSŻ Poznań. Ciekawe starcie zapowiada się również w Opolu, gdzie OK Bedmet Kolejarz zmierzy się z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, z kolei Rzeszowskie Towarzystwo Sportowe rozpocznie rywalizację od meczu z Lokomotivem Daugavpils.

Pełny terminarz 2. Ligi Żużlowej dostępny jest TUTAJ.