European Individual Ice Speedway Championship 4 grudnia. Znana lista startowa

Znane są już nazwiska 16 uczestników European Individual Ice Speedway Championship. Wydarzenie zaplanowane jest naa sobotę, 4 grudnia, na torze Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Początek zmagań o godz. 18:45. Trwa sprzedaż biletów online.

W imprezie wezmą udział żużlowcy z 9 krajów. Najwięcej miejsc – 3 – przypadło reprezentantom Szwecji. Po 2 zawodników przyślą Austriacy, Czesi, Finowie, Holendrzy i Rosjanie. Po jednym z kolei desygnują federacje Niemiec, Włoch i Polski. Formuła zawodów przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej.

Indywidualne Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce po raz trzeci. W 2008 roku medale tej imprezy rozdano w Sanoku, gdy jedyny raz w historii tego sportu zdarzyło się, że po złoto sięgnął reprezentant innego kraju niż Rosja. Wygrał wówczas Austriak Franz Zorn. W ubiegłym roku impreza ta zawitała do naszego kraju po raz drugi. Tym razem do Tomaszowa Mazowieckiego. Tam już niespodzianki nie było – zwyciężył Rosjanin Dmitrij Soliannikov.

Ten ostatni będzie bronił tytułu w Tomaszowie Mazowieckim. Oprócz niego w stawce będzie dziewięciu innych zawodników, którzy startowali przed rokiem, w tym jedyny Polak Michał Knapp. Sześciu innych żużlowców wystartuje w Arenie Lodowej po raz pierwszy. Faworytami będą oczywiście Rosjanie.

Liczę, że uda mi się uplasować w czołowej dziesiątce. Taki wynik uznałbym za satysfakcjonujący. Oba silniki są po kapitalnym remoncie. Mam nadzieję, że będą się spisywać jak należy. Sam jestem ciekaw jak potoczą się dla mnie te zawody – powiedział Knapp.

Lista startowa

 1. Nieek Schaap (Holandia)
 2. Nikita Bogdanov (Rosja)
 3. Andrej Divis (Czechy)
 4. Dmitrij Soliannikov (Rosja)
 5. Michał Knapp (Polska)
 6. Max Koivula (Finlandia)
 7. Franz Zorn (Austria)
 8. Hans Weber (Niemcy)
 9. Lukas Hutla (Czechy)
 10. Luca Bauer (Włochy)
 11. Ove Ledstroem (Szwecja)
 12. Jasper Iwema (Holandia)
 13. Harald Simon (Austria)
 14. Atte Suollami (Finlandia)
 15. Albin Lindblom (Szwecja)
 16. Jimmy Hornell (Szwecja)

Trwa internetowa sprzedaż biletów na te atrakcyjne zawody. Można je kupować online na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik: 

Strefa VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce siedzące z najlepszą widocznością w hali, program zawodów)

Bilet Normalny – 350 zł

Bilet Ulgowy (osoby do 18. Roku życia) – 200 zł

Trybuna A

Bilet Normalny – 119 zł

Bilet Ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18; emeryci i renciści) – 99 zł