#EligaManager: wszystkie oczy zwrócone (nie tylko) na Bartosza Zmarzlika

Zmienić skład, czy może dać drugą szansę zestawieniu, którym graliśmy podczas inauguracji spotkań PGE Ekstraligi? To pytanie zdaje się było i jest jedną z największych rozterek uczestników bijącej rekordy popularności gry Eliga Manager. Sporo osób posiada w składzie mistrza świata Bartosza Zmarzlika, który w inauguracyjnym meczu z FOGO Unią Leszno zdobył 10 punktów w siedmiu startach. Ten wynik mógł zaskoczyć i rozczarować niejednego gracza.

To właśnie postawa Zmarzlika będzie dla wielu wirtualnych menedżerów kluczowa w drugiej serii spotkań. Jeśli w Lublinie najlepszy żużlowiec świata zdobędzie mniejszą niż zwykle ma to w zwyczaju ilość punktów, może zrodzić niepewność wśród graczy. Z drugiej strony, może się także okazać, że zawodnik MOJE BERMUDY Stali Gorzów poprzez niższy niż przed startem rozgrywek KSM (obecnie 6,28, wcześniej 9,64) będzie bardzo łakomym kąskiem na giełdzie transferowej. A ta rusza już 30 czerwca.

Zmiana terminu zaplanowanych wstępnie na piątek spotkań PGE Ekstraligi MRGARDEN GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik oraz FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław spowodowały, że do niedzieli, do godziny 16:00 możemy wprowadzać korekty w składach swoich drużyn. Jest więc czas, żeby zastanowić się nad ewentualnymi roszadami, szczególnie w ekipach, które pierwotnie desygnowały Jakuba Jamroga. Wychowanka Unii Tarnów we wtorek zastąpi Paweł Miesiąc. To bardzo ważne, żeby w to miejsce wstawić kogoś, kto w 2. rundzie zapunktuje. Wystarczy przypomnieć sytuację sprzed tygodnia, kiedy wielu graczy nie wymieniło kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena (MOJE BERMUDY Stal Gorzów), za którego w ostatnią niedzielę zastosowano Z/Z (Zastępstwo Zawodnika).

Istotną częścią każdego zespołu są juniorzy i zawodnicy, stanowiący drugą linię. To od nich zależy w dużej mierze wynik całej drużyny. Warto jeszcze raz spojrzeć w terminarz i sprawdzić, na jakim torze wybrani przez nas żużlowcy będą startować w tej rundzie spotkań. Pochopna zmiana na przykład Mateja Zagara może przysporzyć nam bólu głowy. Słoweniec bardzo słabo spisał się na torze we Wrocławiu, ale już w Lublinie, na domowej nawierzchni może wypaść dużo lepiej. Podobnie ma się rzecz z juniorami. Oczywiście, jak zawsze w takich przypadkach wszystko zweryfikuje tor, dyspozycja dnia… i nieco szczęścia.

Druga runda PGE Ekstraligi z pewnością zaserwuje dużo więcej odpowiedzi. Niektórzy zawodnicy potwierdzą swoją dobrą, bądź nienajlepszą dyspozycję i formę u progu tego nadzwyczajnego sezonu żużlowego. Oprócz nich są jeszcze gracze Elia Manager, którzy przeżywają podwójne emocje i jeszcze bardziej pasjonują się rywalizacją poszczególnych zawodników. Rekordziści dobijają do niemal 90 punktów. Czy tak będzie i tym razem?

Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się w niedzielę (21 czerwca) o godz. 16:00, przed spotkaniem w Lublinie. Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Rafał Martuszewski