#EligaManager: Kadłubowa kolejka dla managerów

Nie tak nadchodzący weekend wyobrażali sobie gracze i kibice korzystający z aplikacji PGE Ekstraligi oraz funkcjonującej w jej ramach gry Eliga Manager. Żużlowymi emocjami w ciągu najbliższych trzech dni będziemy się cieszyć tylko raz, co oznacza, że tylko pewna część wirtualnych trenerów będzie miała okazję zdobyć punkty i cieszyć się z awansu w klasyfikacji (lub spadku, czego nikomu nie życzymy).

Z czterech zaplanowanych spotkań odbędzie się tylko jedno. W piątkowy wieczór Motor Lublin podejmie na swoim torze MRGARDEN GKM Grudziądz. To oznacza, że swój punktowy dorobek i SPEED CASH będą mogli poprawić między innymi ci, którzy w swoich meczowych składach mają Artema Lagutę, Mikkela Michelsena czy Grigorija Lagutę. Cała wspomniana czwórka plasuje się w TOP 15 listy klasyfikacyjnej PGE Ekstraligi w sezonie 2020, będąc pewnymi punktami swoich wirtualnych i realnych drużyn. Chwili zwątpienia przy ustalaniu składu nie powinni mieć również ci, którzy do dyspozycji mają Mateja Zagara – Słoweniec kilka dni temu pokazał dobry speedway w Częstochowie, przywożąc do mety 9 punktów na torze, na którym jeszcze rok temu był prezentowany w roli gospodarza.

O ile wspomniane wyżej nazwiska raczej nie będą się zmagać z obawą przed usunięciem ze składu, o tyle tacy zawodnicy jak Nicki Pedersen czy Krzysztof Buczkowski muszą się liczyć z malejącym poziomem kredytu zaufania w oczach wirtualnych managerów. W kontekście Duńczyka, legitymującego się w grze KSM na poziomie 7,68, na jego niekorzyść może działać fakt jazdy, która nieraz z drużynową ma niewiele wspólnego, przez co uszczerbkowi może ulec całościowy wynik zarówno wirtualnej, jak i prawdziwej drużyny. Jeśli zaś chodzi o Buczkowskiego, jego KSM to zaledwie 4,6, a więc znacznie poniżej oczekiwań kibiców, działaczy, trenerów i samego zawodnika.

Spory ścisk panuje w klasyfikacji generalnej gry. O ile graczy z 10 dużymi punktami nie brakuje (takim dorobkiem może się pochwalić 3018 z ogólnej liczby 26047 użytkowników), o tyle w zestawieniu małych punktów pierwsze miejsce od dziesiątego dzieli właśnie 10 punktów. Rywalizacja o wygraną jest zatem wyrównana i zacięta, co dobrze wróży w kontekście nadchodzących kolejek. Kolejek, które obyśmy oglądać bez turbulencji.

W związku z aktualną sytuacją w PGE Ekstralidze, a także zmianami dat rozgrywania meczów 6. rundy doszło do zmian terminów okienek transferowych. Więcej informacji TUTAJ.

Tomasz Kania