#EkspertPGEE żużel całą dobę cz.2 (quiz)

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

PGE Ekstraliga zaplanowała w swojej aplikacji mobilnej drugie specjalnie wydanie quizu#EkspertPGEE żużel całą dobę. Pierwsze spotkało się z dużym zainteresowaniem i blisko dwa tysiące kibiców rozwiązywało zagadki podczas kwietniowego weekendu (5 i 6 bm.). Teraz pora na drugie podejście, quiz aktywny będzie w oficjalnej aplikacji mobilnej od soboty 18 kwietnia, początek o godzinie 16:00.

Tym razem kibice do dyspozycji będą mieli również dwadzieścia pytań o zróżnicowanym poziomie trudności, ale z tej racji, że quiz ma charakter zabawowy, nie będzie w nim nagród, będzie za to można go rozwiązywać aż do niedzieli (zakończenie zostało zaplanowane o godzinie 16:00). W każdym z pytań pojawią się cztery odpowiedzi, a tylko jedna będzie prawidłowa – co jest standardem w tym quizie. Nie zabraknie pytań o Wiesława Jagusia, Mariana Maślankę, braci Jąderów, Tomasza Golloba czy też… Steve Schofielda lub rodzinę Boninów. Aby ułatwić rozwiązywanie zagadek, na udzielenie odpowiedzi w każdej z nich będzie aż trzydzieści sekund.

Formuła otwarta ma przede wszystkim popularyzować wiedzę żużlową, a w związku z tym, że będzie on trwał przez całą dobę i wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnej będą rozwiązywali te same zagadki, w quizie nie przewidziano nagród. Po jego zakończeniu powstanie jednak ranking uczestników. Druga kampania żużel całą dobę nie będzie jednak sumowana z pierwszą.

Przypomnijmy, że edycja quizu #EkspertPGEE z kampanii 2019/2020 zakończyła się na etapie eliminacji, nie doszło do rozegrania finału z racji na trwającą pandemię koronawirusa (rywalizacja finałowa najlepszej ósemki uczestników miała odbyć się w marcu w siedzibie Wirtualnej Polski w Warszawie). Decyzje związane z wyłonieniem zwycięzców po etapie eliminacyjnym quizu lub ustalenie nowej jego daty, zostaną podjęte po wznowieniu rozgrywek PGE Ekstraligi 2020.

Już wkrótce PGE Ekstraliga przygotuje dla kibiców kolejne niespodzianki. Trwają prace nad grą planszową, która zostanie udostępniona do wydruku wraz z tabelą wyścigów, a ponadto wdrażany jest też do realizacji pomysł dotyczący specjalnych żużlowych kart dla kibiców.

Więcej informacji wkrótce.