Ekspert PGE Ekstraligi: Coraz bliżej rozstrzygnięć (podsumowanie 10. rundy)

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Walka o osiem miejsc w wielkim finale quizu w aplikacji PGE Ekstraligi wkracza powoli w decydującą fazę. Za nami dziesięć z piętnastu rund eliminacyjnych. W miniony weekend, po raz drugi w tej edycji, pytania miały charakter zdjęciowy. Żadnemu z graczy nie udało się zdobyć kompletu punktów, jednak sześcioro kibiców uzyskało najwyższy wynik. Kolejna kolejka już 9 lutego o godz. 20:00, a tematem będą żużlowe walentynki.

Tym razem na żużlowych Ekspertów czekało aż 15 pytań, a każde z nich związane było z jednym obrazkiem. Uczestnicy zabawy musieli wiedzieć np. kim jest osoba przedstawiona na zdjęciu oraz znać pewne fakty z jej życia, czy też odgadnąć, kiedy dana fotografia została wykonana. Na odpowiedź było 20 sekund, a za podanie dobrej, gracze mogli uzyskać od 1 do 3 punktów. Maksymalnie dało się zdobyć 30 “oczek”, ale żaden z graczy nie zdołał uzyskać takiego wyniku. Samodzielnym liderem klasyfikacji przejściowej po tej kolejce został Muszy, ale wszyscy gracze w czołówce pozostają z nim w kontakcie, a różnice punktowe są niewielkie.

Przykładowe pytania i odpowiedzi 10. rundy quizu Ekspert PGE Ekstraligi:

 • Kibice którego klubu znajdują się na fotografii?

ELTROX Włókniarz Częstochowa
SPEED CAR Motor Lublin
BETARD Sparta Wrocław
Polonia Bydgoszcz

 • Stacja ELEVEN SPORTS transmitowała w sezonie 2019 mecze PGE Ekstraligi. Po raz który?

Czwarty
Drugi
Trzeci
Pierwszy

Fot. Marcin Szarejko

 • Postać przedstawiona na zdjęciu (poniżej, dop. red.) w przeszłości próbowała swoich sił nie tylko jako kierownik drużyny. Jaką funkcję jeszcze pełniła ta osoba?

Kierownik startu
Sędzia żużlowy
Prezes klubu piłkarskiego
Mechanik żużlowy

Fot. Zuzanna Kloskowska

 • Ile razy trener pokazany na zdjęciu (poniżej) był nominowany do nagrody w ramach Gali PGE Ekstraligi w kategorii najlepszy trener/menedżer?

5
1
3
0

 • Który zawodnik wykonuje tzw. “palenie gumy” na prezentowanym (poniżej) zdjęciu?

Bartosz Smektała
Piotr Pawlicki
Mikkel Michelsen
Grigorij Laguta

Na pierwszym miejscu w 10. kolejce uplasowało się sześcioro graczy z dorobkiem 27 punktów. Zgodnie z regulaminem, kolejność liczona jest – w przypadku klasyfikacji z danej rundy – z dokładnością co do milisekundy, na podstawie czasu udzielania odpowiedzi.

 1. Alexxaus
 2. Muszy
 3. laraqueen
 4. Lokomotiv_Mistrzem
 5. Majk9102
 6. Wera1938

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 10. rundzie:

 1. Muszy – 197 pkt
 2. laraqueen – 195 pkt
 3. Bartek Matyszczyk – 194 pkt
 4. Stanisław Tarasek – 188 pkt
 5. Lokomotiv_Mistrzem – 186 pkt
 6. Grzegorz Dydacki – 186 pkt
 7. Janusz Świtała – 185 pkt
 8. speedwaydoctor – 184 pkt

Jedenasta kolejka zmagań w quizie najlepszej żużlowej ligi świata odbędzie się 9 lutego w godzinach 20:00 – 20:15. Z okazji zbliżających się walentynek pytania dotyczyć będą żużlowych walentynek.

Eliminacje Eksperta PGE Ekstraligi są już coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć. Przed uczestnikami jeszcze pięć okazji do zdobycia punktów i zapewnienia sobie udziału w wielkim finale quizu. Ośmiu najskuteczniejszych graczy zmierzy się ze sobą wiosną w siedzibie partnera medialnego PGE Ekstraligi, Grupy Wirtualna Polska, a stawką będą m.in. bilety VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), a także zaproszenie na Galę PGE Ekstraligi 2020, zegarki marki AZTORIN oraz gadżety najlepszej żużlowej ligi świata.

 

Joachim Piwek