Dwa oblicza piątkowych spotkań? (zapowiedź #LESOST i #GRUGOR)

Fot. Patryk Kowalski

Część kibiców może przecierać oczy ze zdumienia, zdając sobie sprawę z faktu, że po majówkowym weekendzie doświadczą już ponad 25% emocji rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Kluby i zawodnicy będą mieli „odjechane” 4 z 14 kolejek. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, poprzeczka zatem będzie wisieć wysoko. Transmisje z piątkowych meczów LIVE w ELEVEN SPORTS 1 i usłudze CANAL+ Online.

Na pierwszy weekendowy ogień, bynajmniej niezwiązany z grillowaniem, pójdzie starcie leszczyńsko-ostrowskie. Trzymając się terminologii kuchennej – może to być jedynie przystawka do późniejszych dań i przekąsek. Trudno bowiem spodziewać się, że FOGO UNIA nie weźmie na rogi beniaminka PGE Ekstraligi, który w trzech dotychczasowych meczach trzy razy zjeżdżał do parku maszyn jako pokonany. W czołowej dziesiątce najlepiej punktujących zawodników PGE Ekstraligi jest dwóch przedstawicieli gospodarzy (Janusz Kołodziej oraz Jason Doyle).

ARGED MALESA Ostrów Wlkp. cieszy się obecnością w tym zestawieniu Chrisa Holdera. Doświadczony Australijczyk w minionym roku w Lesznie, jeżdżąc jeszcze w barwach toruńskich, zdobył osiem punktów z dwoma bonusami. Powtórzenie takiego wyniku ani nie będzie najgorszym wynikiem, ani jednym z najlepszych, biorąc dodatkowo pod uwagę konieczność dostarczania punktów przez pozostałych członków drużyny. Przed ostrowianami z pewnością ciężkie zadanie, do realizacji którego przystąpią zmotywowani i podrażnieni ostatnimi porażkami.

29.04, godz. 18:00
FOGO UNIA Leszno – ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
LIVE w ELEVEN SPORTS 1/CANAL+ Online

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Rafał Dobrucki
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Jeśli pierwszy weekendowy mecz nie przyniesie spodziewanych emocji, to już drugie piątkowe starcie powinno zadowolić kibiców. Naprzeciw siebie staną bowiem drużyny, które albo mają coś do udowodnienia, albo po prostu chcą kontynuować dobrą passę. Jeśli dodać do tego fakt, że ekipy MOJE BERMUDY STALI Gorzów i ZOOLESZCZ GKM-u Grudziądz są po trzech kolejkach “sąsiadami” w tabeli PGE Ekstraligi, to chyba przepis na dobre ściganie powstaje sam z siebie. Goście z Gorzowa skompletowali już w tym sezonie wszystkie możliwe wyniki, od porażki, poprzez remis na zwycięstwie skończywszy. Niektórzy mogą zatem uznać, że znajdują się na fali wznoszącej.

Na przeciwnym biegunie w takim przypadku należałoby umieścić gospodarzy, którzy po dwóch zwycięstwach doznali znaczącej porażki w Lublinie. Grudziądzanie mogą się jednak pochwalić imponującą statystyką w starciach z gorzowianami na własnym obiekcie. Od momentu powrotu do PGE Ekstraligi w 2015 roku, ulegli przed własną publicznością tylko raz (38:52 w sezonie 2021).

29.04, godz. 20:30
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
LIVE w ELEVEN SPORTS 1/CANAL+ Online

Studio: Anita Mazur, Mariusz Puszakowski
Komentarz: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Tomasz Kania