Dominik Kubera odchodzi z FOGO Unii Leszno

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Zaraz po finałowym spotkaniu PGE Ekstraligi i ceremonii medalowej, Kubera był gościem Łukasza Benza na antenie nSport+. Żużlowiec przekazał informacje, że na sezon 2021 zmieni otoczenie.

Jest wiele niewiadomych. Leszno to mój dom, tutaj się wychowałem, ale chyba czas zapisać nowy rozdział w mojej przygodzie ze speedwayem. Tak naprawdę tyle. Dziękuje wszystkim kibicom, prezesom, sponsorom. Mam nadzieję, że kiedyś będąc lepszym zawodnikiem wrócę, aby zdobywać najwyższe cele. Spróbujemy czegoś innego, może się uda, a może nie. Może popełniam największy błąd mojego życia, ale tak mi podpowiada serce, że trzeba próbować. Każdy inny próbuje, ja też. W Lesznie zostawiam całe moje serce i na drugi rok serce nadal będzie należeć do Unii, ale przywdzieję inną szatę, by wrócić silniejszy – powiedział Dominik Kubera.

Kończący wiek młodzieżowca zawodnik ma na koncie 5 tytułów Drużynowego Mistrza Polski. W tym roku został także wicemistrzem Świata Juniorów, a także Indywidualnym Mistrzem Polski i zdobył złoty medal mistrzostw Polski par.