Dla kogo złoto PGE Ekstraligi? – zapowiedź pierwszego meczu finałowego

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Czas na danie główne sezonu 2019 w najlepszej żużlowej lidze świata. Przed nami 30 biegów, które zdecydują o losach złotego medalu PGE Ekstraligi, a porównać je można do bokserskiego starcia w wadze ciężkiej. Broniąca mistrzowskiego tytułu FOGO Unia Leszno i pretendent do złotego medalu BETARD Sparta Wrocław. Transmisja LIVE w nSport+.

Rok temu przed finałowym meczem pisaliśmy, że jeszcze żadnej drużynie w historii żużlowej ligi zawodowej (od 2007) nie udało się obronić tytułu Drużynowego Mistrza Polski. To już historia, bo właśnie FOGO Unia Leszno przed rokiem obroniła mistrzowski tytuł. Czy zdobędą „hat-trick” i trofeum przechodnie najlepszej żużlowej ligi świata trafi do klubu z Leszna na własność?

Jak było w rundzie zasadniczej? Starcia tych drużyn kibice najlepszej żużlowej ligi świata oglądali na otwarcie i zakończenie rundy zasadniczej w PGE Ekstralidze. W pierwszym meczu mistrzowie Polski kontrolowali sytuację od początku rywalizacji i pokonali BETARD Spartę Wrocław 50:40. Najlepszymi zawodnikami spotkania byli wówczas Emil Sayfutdinov (13+1) i Tai Woffinden (16). Rewanżowe starcie było na wagę fotelu lidera przed play-off. To był pokaz mistrzowskiej siły i FOGO Unia Leszno pokonała BETARD Spartę 55:35. Rajderem Meczu został wybrany rewelacyjny w tym meczu Bartosz Smektała (11+1 w 4 biegach). Przed finałem trenerzy Piotr Baron oraz Dariusz Śledź nie eksperymentowali ze składami i postawili na sprawdzone ustawienia.

13.09, godz. 20:00 BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno
LIVE nSport+ (studio od 19:30)
Studio: Gabriel Waliszko, goście: Grzegorz Zengota, Piotr Świderski
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporterzy: Łukasz Benz, Michał Łopaciński

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski, Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek, Komisarz Techniczny: Błażej Demski
Bilety do kupienia TUTAJ

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu, a także głosujesz na finalistki Miss Startu PGE Ekstraligi 2019. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

7 października odbędzie się Gala PGE Ekstraligi 2019, na której poznamy najlepszego polskiego i zagranicznego zawodnika oraz niespodziankę tegorocznego sezonu najlepszej żużlowej ligi świata. Kibice PGE Ekstraligi w głosowaniu wybiorą również najlepszego juniora, trenera oraz najładniejszy wzór kevlaru. Głosowanie odbywa się na stronie www.speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi. Kibice głosować mogą do 23 września do godziny 23:59.

Piotr Kaczmarek