Dla kogo pierwszy bonus? – zapowiedź piątkowych spotkań PGE Ekstraligi

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Zaczynamy rundę rewanżową w PGE Ekstralidze. Walka w piątkowych spotkaniach nie będzie się już tylko toczyć o zwycięstwo w meczu, ale dojdzie rywalizacja w dwumeczu o punkt bonusowy. Transmisje LIVE w Eleven Sports 2.

Znakomite spotkanie obejrzeli kibice Grudziądzu, w którym walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów! Ostatecznie MRGARDEN GKM i FOGO Unia podzieliły się punktami, remisując 45:45. Czy równie emocjonujące będzie starcie obu drużyn w Lesznie? W awizowanych składach trudno szukać zmian. Trenerzy Robert Kempiński oraz Piotr Baron zdecydowali się jedynie na kosmetyczne zmiany w ustawieniu formacji młodzieżowej i w porównaniu z meczem w Grudziądzu zamienili juniorów numerami startowymi.

18:00 FOGO Unia Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE Eleven Sports 2 (studio od 17:45)
Komentarz: Piotr Olkowicz, Norbert Kościuch
Studio: Marcelina Rutkowska
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Bilety: normalny od 32 zł, ulgowy od 22 zł

Nie mniej emocji było we Wrocławiu, gdzie po meczu, który obfitował w świetne ściganie i walkę o każdy punkt, BETARD Sparta Wrocław pokonała SPEED CAR Motor Lublin 47:43. W zestawieniu drużyny z Wrocławia doszło do jednej zmiany w składzie. W miejsce Gleba Chugunova wystartuje, wracający do składu, Vaclav Milik. W szeregach zespołu z Lublina mamy małą rewolucję w składzie. W awizowanym składzie  pod “12” pojawił się Maciej Kuromonow, który w dniu zawodów najprawdopodobniej zostanie zamieniony. Z juniorami pojedzie Paweł Miesiąc, a Grigorij Laguta otworzy mecz w parze z Dawidem Lampartem.

20:30 SPEED CAR Motor Lublin – BETARD Sparta Wrocław
LIVE Eleven Sports 2 (studio od 20:15)
Komentarz: Michał Korościel, Michał Mitrut
Studio: Anita Mazur
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Jerzy Najwer, Komisarz toru: Michał Wojaczek

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

8. runda PGE Ekstraligi będzie ostatnią przed wyznaczeniem zawodników do udziału w tegorocznych PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Zawody odbędą się 12 lipca w Gdańsku (początek o godz. 19:00).

W skład osiemnastu zawodników uczestniczących w PGE IMME wejdzie piętnastu zawodników w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po VIII rundzie PGE Ekstraligi, zawodnik z „dziką kartą” oraz dwóch zawodników rezerwowych.

Oficjalna lista zawodników uprawnionych do startu w PGE IMME 2019 zostanie podana w Komunikacie PGE Ekstraligi, który zostanie wydany po VIII rundzie. Losowanie numerów startowych zawodników biorących udział w PGE IMME będzie miało miejsce w Magazynie PGE Ekstraligi w nSport+ 23 czerwca. Bilety na zawody można kupować za pośrednictwem strony internetowej.

Piotr Kaczmarek