Ciekawostki żużlowe PGEE (1): Żużlowa kwarantanna

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Każdy zawodnik podczas kwarantanny radzi sobie jak może z tęsknotą za czarnym sportem w zaciszu domowym. Treningi, spędzanie czasu z rodziną, odkrywanie kulinarnych umiejętności, a może coś jeszcze innego? Przed Wami kilka przykładów, jak żużlowcy PGE Ekstraligi spędzają kwarantannę.

Wicemistrz Świata 2019, Leon Madsen, okres kwarantanny dzieli na trzy etapy: treningi, jedzenie i czas, który spędza ze swoją partnerką, Magdą oraz ich córką – Mariką. Na Instagramie Duńczyka widać, że córeczka daje mu niesamowity zastrzyk energii, a zakochany w niej tatuś stara się nie ominąć żadnego etapu z życia swojej pociechy.

 

Indywidualny Mistrz Świata na żużlu, Bartosz Zmarzlik, nie próżnuje w czasie kwarantanny. Zawodnik MOJE BERMUDY Stali Gorzów jest stale rozchwytywany. Wolny czas spędza przed komputerem, uczestnicząc w różnego rodzaju relacjach na żywo. W mediach społecznościowych Zmarzlika można znaleźć również gry z nagrodami, w których udział biorą kibice.

Dzisiaj bawimy się z Gorzów Przystań. Jak zapewne pamiętacie, w tym roku podpisałem indywidualną umowę promocyjną z…

Opublikowany przez Bartosza Zmarzlika #95 Piątek, 17 kwietnia 2020

 

Lider zespołu z Grudziądza, Artem Laguta pokazuje, że można żyć poradzić sobie bez salonu fryzjerskiego. Zawodnik MRGARDEN GKM postawił na nowy wygląd w obliczu pandemii i swoją najnowszą fryzurę zawdzięcza swojej żonie, Avelinie. Rosjanin próbuje również swoich sił w kuchni i, jak widać na jego Instagramie, radzi sobie całkiem nieźle. Jesteśmy ciekawi, co będzie dalej.

 

Jedni spędzają czas w kuchni, zagłębiając się w magiczny świat gotowania, inni próbują swoich sił we fryzjerstwie, ale są też tacy, co spędzają wolny czas na… rybach i świetnie im to wychodzi. Piotr Pawlicki pochwalił się ostatnio złowionym okazem ryby. Zawodnik leszczyńskiej FOGO Unii bardzo dużo trenuje – czy to w domu, czy na świeżym powietrzu. Wszystko odpowiedzialnie, zgodnie z panującymi zasadami. Młodszy z braci Pawlickich na swoim koncie ma również parę kółek na swoim prywatnym torze.

View this post on Instagram

Moje wczorajsze ŁOWY🎣

A post shared by Piter Pawlicki Official (@piterpawlicki777) on

 

 

Jeden z ulubieńców lubelskiej publiczności, Mikkel Michelsen z Motoru Lublin, często pokazuje w swoich mediach społecznościowych, że nie oszczędza sił. Duńczyk praktycznie codziennie wsiada na rower i kręci kilometry, nie tylko na stacjonarnym sprzęcie, w celu utrzymania wysokiej formy do nadchodzącego sezonu.

Lider ROW-u Rybnik tęskni za żużlowymi emocjami i warkotem silników na stadionach. Postanowił jednak wrócić wspomnieniami do jednego z meczów i obejrzeć go w… kevlarze! Nie zabrakło również czasu na jazdę na rowerze stacjonarnym, aby utrzymać wysoką kondycję. W wolnym czasie zawodnik postawił na relaks przy rozgrywkach w słynną grę komputerową, które można było obejrzeć na jego kanale na serwisie YouTube.

 

 

Kapitan wrocławskiej BETARD Sparty, Maciej Janowski, uwielbia spacery po okolicznych lasach i polach wraz ze swoimi psami. Dużo czasu spędza również w garażu, przepełnionym żużlowym sprzętem. Zawodnik jednak nie zapomina o jednej z najważniejszych kwestii, czyli dbaniu o swoją formę. Tym razem postanowił… trochę poskakać.

 

Wielu zawodników apeluje teraz o pomoc dla swoich sponsorów. Jednym z nich jest Patryk Dudek, który podjął wyzwania rozwożenia zamówień klientom. W chwili wytchnienia przyłączył się także do akcji #crashquarantine, tworzonej przez producenta napojów energetycznych. Trzeba przyznać, że liderowi Falubazu Zielona Góra wyszło to naprawdę ciekawie.

Ostatnio rozmawiam z moim sponsorem i mówię:„chętnie bym już pojeździł…🏍”. On na to: „Spoko DuZers ja Ci to…

Opublikowany przez Patryk Dudek Duzers Team Czwartek, 23 kwietnia 2020

 

 

Paulina Wiśniewska
Wiktoria Sztuka