Ceny biletów na 69. Memoriał Alfreda Smoczyka

24 marca (niedziela) o godz. 15:00 odbędzie się 69. Memoriał Alfreda Smoczyka. Turniej oficjalnie otworzy sezon żużlowy 2019 na leszczyńskim stadionie. W tym roku listę startową tworzą w większości wychowankowie oraz żużlowcy, którzy startowali przez kilka lat w leszczyńskim klubie. Znane są już ceny biletów na to wydarzenie.

– W ubiegłym roku Memoriał Alfreda Smoczyka był powiązany z obchodami 80-lecia klubu Unia Leszno. Od lat chwalimy się naszymi zawodnikami w Polsce oraz na świecie i ciężko pracujemy z młodzieżą i na nich potrafimy postawić. W ostatnich kilkudziesięciu latach z naszej szkółki na żużlowe tory trafiło wielu zawodników. Wystarczy spojrzeć na poszczególne składy inny zespołów, w każdej lidze, gdzie w większości z nich możemy znaleźć leszczyński akcent. Na tegoroczny 69. Memoriał Alfreda Smoczyka zaprosiliśmy głównie wychowanków naszego klubu i zawodników, którzy przez kilka lat występowali w biało-niebieskich barwach. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie usatysfakcjonuje kibiców. Serdecznie zapraszam 24 marca na stadion im. Alfreda Smoczyka – powiedział Józef Dworakowski, prezes klubu dla unia.leszno.pl.

W 69 Memoriale Alfreda Smoczyka zobaczymy czterech zawodników, którzy w przeszłości wygrywali turniej: Damian Baliński, Janusz Kołodziej, Emil Sayfutdinov, a także Jarosław Hampel. Najwięcej triumfów w zawodach poświęconych pamięci „Wielkiego Freda” z tegorocznej listy startowej ma Kołodziej, który zwyciężał w zawodach w 2011, 2013 i 2017 roku.  O jedno zwycięstwo mniej na koncie ma Hampel, triumfator z roku 2007 i 2010.

Rekordzistą pod względem wygranych we wszystkich edycjach Memoriału jest Henryk Żyto – zwycięzca z lat 1957-1959 i 1962-1965. Pięć razy turniej zwyciężał Roman Jankowski.

W obsadzie turnieju nastąpiła zmiana – za kontuzjowanego Grzegorza Zengotę wystąpi Jurica Pavlic.

W sprzedaży cały czas są karnety na mecze FOGO Unii Leszno w sezonie 2019 PGE Ekstraligi.

Więcej szczegółów na www.bilety.ksul.pl i www.unia.leszno.pl.

Źródło: unia.leszno.pl