CASH BROKER Stal Gorzów przed #GalaPGEE2018

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Gala PGE Ekstraligi, podsumowująca sezon 2018, już 8 października w Warszawie. Reprezentanci CASH BROKER Stal Gorzów (Stanisław Chomski, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Rafał Karczmarz) zostali nominowani w kategoriach Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu, Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu oraz Najlepszy Junior Sezonu. – Będę bardzo zdziwiony jeśli Bartosz Zmarzlik nie wygra w kategorii Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu, siłą rzeczy pokona również nominowanego i jadącego bardzo dobry sezon Krzysztofa Kasprzaka – ocenił Ireneusz Klimczak z Gazety Wyborczej.

Typy Ireneusza Klimczaka w poszczególnych kategoriach:

Niespodzianka Sezonu – Nicki Pedersen

Można Nickiego Pedersena lubić lub nie, ale ilu z nas zakładało, że wśród najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi, Duńczyk będzie ustępował jedynie Zmarzlikowi?

Najlepszy Junior Sezonu – Bartosz Smektała

Taki młodzieżowiec, który zawsze skutecznie wskoczy w miejsce słabszego seniora, to skarb. W moim rankingu Bartosz wyprzedził Maksyma Drabika, bo ze swoją drużyną awansował do finału.

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Artem Laguta

MRGARDEN GKM Grudziądz miał lidera z prawdziwego zdarzenia, żużlowca ambitnego, bo jak usłyszeliśmy ostatnio, Rosjanin chce w następnym sezonie powalczyć o miano najskuteczniejszego zawodnika w PGE Ekstralidze. Ciekawe jak funkcjonowałby w drużynie walczącej o medale.

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu – Bartosz Zmarzlik

Bartosz kolejny sezon z rzędu nie zawodzi, zdobywa w lidze ponad 200 punktów, co jest po prostu niesamowitym wynikiem. Z takim liderem FOGO Unia Leszno w wielkim finale nie będzie aż taka straszna.

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu – Stanisław Chomski

Za to, że poprowadził gorzowską drużynę do finału, choć w przedsezonowych typowaniach o złoto mieli we wrześniu ścigać się inni. Dodatkowy plus za pokazanie największej mocy przez zespół w najważniejszym momencie sezonu.

Nasz rozmówca ocenił także szansę nominowanych w swoich kategoriach. – Będę bardzo zdziwiony jeśli Bartosz Zmarzlik nie wygra w kategorii Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu, siłą rzeczy pokona również nominowanego i jadącego bardzo dobry sezon Krzysztofa Kasprzaka. Wśród Najlepszych Juniorów Sezonu są lepsi od Rafała Karczmarza. Gorzowski 19-latek w kilku meczach dorzucał ważne punkty do dorobku drużyny, tak też było w półfinale i liczę, że odegra istotną rolę w finale. Do pokonania Smektały czy Drabika potrzebowałby jednak całego, porządnego sezonu, a jego w tym roku trapiły kontuzje. Piotr Baron, Marek Cieślak, Jacek Frątczak… Trener Stanisław Chomski w swojej kategorii ma mocną i wyrównaną konkurencję. Myślę, że tu różnice całej stawki będą niewielkie – zaznaczył dziennikarz Gazety Wyborczej.

Głosowanie na najlepszych tego sezonu PGE Ekstraligi trwa do 24 września TUTAJ