Byk został Lwem. Bartosz Smektała w ELTROX Włókniarzu Częstochowa

rpt
rpt

ELTROX Włókniarz Częstochowa stawia na młodość! We wtorek działacze klubu poinformowali o kontrakcie z Kacprem Woryną, natomiast teraz do kadry dołączył jeden z najlepszych obecnie na świecie żużlowców młodego pokolenia – Bartosz Smektała. 22-latek do tej pory reprezentował barwy FOGO Unii Leszno i transfer jest dla niego pierwszą w karierze zmianą barw klubowych.

– Czasami żeby stać się lepszym zawodnikiem, trzeba podejmować ciężkie decyzje w życiu – przyznaje nowy zawodnik ELTROX Włókniarza. – To była ciężka decyzja, ale ten wybór był dla mnie czymś oczywistym. Musiałem wybrać ELTROX Włókniarza, bo w tym klubie zawsze dobrze się czuje i zawsze dobrze mnie traktowali. Bardzo dobrze rozmawiało mi się też z prezesem klubu – panem Michałem Świącikiem. To było dla mnie taką kartą przetargową – dodał żużlowiec.

Bartosz Smektała na świat przyszedł 22 sierpnia 1998 roku w Śremie. 15 lat później w barwach leszczyńskiej Unii stał się natomiast posiadaczem licencji żużlowej. Już rok później zadebiutował w najsilniejszej lidze świata. Z Bykiem na piersi wystartował w trzech meczach i razem z bonusami zapisał na swoim koncie 7 punktów. Dzięki temu na zakończenie rozgrywek stał się posiadaczem srebrnego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. To był jednak dopiero początek jego sukcesów.

Sezon później wspólnie z kolegami z FOGO Unii Leszno sięgnął po złoty krążek w PGE Ekstralidze. Wynik ten powtarzał jeszcze w sezonach 2017-2020, za każdym razem będąc ważnym ogniwem swojego zespołu. Smektała zresztą już od czterech lat zachwyca regularną formą na poziomie średniej biegopunktowej rzędu 1,8 w najlepszej żużlowej lidze świata. W ostatnim sezonie (pierwszym jako senior) wziął udział w 80 wyścigach, w którym razem z bonusami wywalczył 149 punktów (średnia 1,863).

Udane występy w rozgrywkach ligowych to nie koniec sukcesów Bartosza Smektały. Żużlowiec szczególnie dobrze radził sobie w rozgrywkach międzynarodowych. Wspólnie z reprezentacją Polski aż czterokrotnie triumfował w Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2016, 2017, 2018, 2019) i trzykrotnie w Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (2015, 2016, 2017). Jeśli chodzi natomiast o jego największe indywidualne osiągnięcia, to 3 razy stawał na podium Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W 2017 i 2019 roku zdobywał srebrne medale, a w 2018 roku tytuł mistrzowski.

Wielokrotnie zdobywał również krążki w imprezach rangi mistrzostw Polski. Z tego typu zawodów warto wymienić przede wszystkim jego złoty medal w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski, który wywalczył w 2017 roku na torze w Rybniku.

Bartosz Smektała zawodnikiem Eltrox Włókniarza Częstochowa!

Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2018 roku w gronie Lwów! Bartek Smektała Racing w przyszłym sezonie reprezentować będzie barwy Eltrox Włókniarza Częstochowa. Witamy w drużynie Smyk! 🦁💚Więcej informacji poniżej ⤵️https://wlokniarz.com/2020/11/04/bartosz-smektala-kolejnym-wzmocnieniem-eltrox-wlokniarza/___#BialoZielonaRodzina #KochamWlokniarz

Posted by Włókniarz Częstochowa on Tuesday, November 3, 2020