Bezproblemowy triumf ELTROX WŁÓKNIARZA w sparingu. Komplet Madsena

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa nie miał większych problemów z pokonaniem CELLFAST WILKÓW Krosno. Trening punktowany pomiędzy tymi drużynami zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 58:32.

Już w pierwszej serii startów zawodnicy ELTROX WŁÓKNIARZA przejęli kontrolę nad zawodami i po czwartym wyścigu prowadzili 19:5, choć żużlowcy CELLFAST WILKÓW na trasie potrafili walczyć z gospodarzami. W kolejnych wyścigach krośnianie zdołali nawet wygrywać drużynowo biegi, lecz były to tylko pojedyncze przypadki.

Z bardzo dobrej strony prezentował się Bartłomiej Kowalski. Młodzieżowiec ELTROX WŁÓKNIARZA wyjątkowo wspierał ekipę gości i w kilku biegach zaprezentował się ze znakomitej strony. W siódmym wyścigu przez jakiś czas jechał nawet przed Leonem Madsenem, jednak Duńczyk na trasie rozprawił się z młodszym kolegą, podobnie jak z każdym innym rywalem. Indywidualny wicemistrz Świata zdobył tego dnia komplet punktów, a w kilku wyścigach popisał się fantastycznymi atakami na trasie.

Nie licząc bardzo szybkiego Madsena, częstochowianie spisywali się równo. Żaden z seniorów nie zdobył mniej niż 7 punktów. Po stronie krośnian najskuteczniejszy okazał się Andzejs Lebedevs. Łotysz zdobył 9 „oczek” i bonus.

Niestety podczas sparingu na częstochowskim stadionie nie obyło się bez upadków. Bliżej z nawierzchnią toru zapoznali się Peter Ljung i Mateusz Szczepaniak. Na szczęście obaj zawodnicy przyjezdnych bardzo szybko wstali o własnych siłach. Sparingu nie zaliczą jednak do udanych, albowiem Szwed nie zdobył choćby punktu, a Szczepaniak wywalczył tylko 4 „oczka”.

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – 58 pkt

9. Leon Madsen – 15
10. Jonas Jeppesen – 8+1
11. Kacper Woryna – 7+2
12. Bartosz Smektała – 10
13. Fredrik Lindgren – 7+1
14. Jakub Miśkowiak – 7+1
15. Mateusz Świdnicki – 4+1

CELLFAST WILKI Krosno – 32 pkt

1. Andzejs Lebedevs – 9+1
2. Daniel Jeleniewski – 6
3. Mateusz Szczepaniak – 4
4. Patryk Wojdyło – 7+2
5. Peter Ljung – 0
6. Aleks Rydlewski – 0
7. Bartłomiej Kowalski – 5
8. Jakub Janik – 1

 

Tekst: Joachim Piwek
Fot. Patryk Kowalski