Antonio Lindbaeck w STELMET Falubazie Zielona Góra!

Fot. Dariusz Biczyński
Fot. Dariusz Biczyński

Czas na nową twarz w zielonogórskim zespole. Do STELMET Falubazu Zielona Góra dołącza Antonio Lindbaeck, który podpisał z klubem dwuletni kontrakt. Dla urodzonego w Brazylii Szweda będzie to debiut w czwartej drużynie minionego sezonu PGE Ekstraligi.

To żużlowiec z cennym doświadczeniem. Wierzę, że jego wyniki dowiodą, że to był ważny i potrzebny transfer, który nieco odświeży strukturę naszej drużyny. Nie ma obaw, że STELMET Falubaz sobie nie poradzi mając trzech reprezentantów w cyklu Grand Prix. Patryk, Martin i Antonio to profesjonaliści, którzy wiedzą, na czym polega ich rola w naszej drużynie i nie zawiodą – powiedział Wojciech Domagała, prezes klubu.

Od sezonu 2016 Antonio Lindbaeck występował w barwach MRGARDEN GKM-u. Po czterech latach pobytu w Grudziądzu zdecydował się na wybór Zielonej Góry, gdzie ma zamiar odzyskać wysoką formę. W minionym sezonie bardzo dobre występy przeplatał ze słabszymi. Jego średnia biegopunktowa wyniosła 1,516.

#HejHejFalubazAntonio Lindback z dwuletnim kontraktem w Stelmecie Falubazie Zielona Góra‼️Więcej -> http://zuzel.falubaz.com/post/hejhejfalubaz-antonio-lindbackWitamy na pokładzie 💪

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Środa, 6 listopada 2019

W moich oczach STELMET Falubaz to bardzo profesjonalny klub. Kiedy przyjeżdżałem do Zielonej Góry na zawody, zawsze wrażenie robili na mnie kibice. To, jak się zachowują, jak wspierają drużynę jest fantastyczne. To ważne, kiedy czuje się wsparcie kibiców. Wtedy jazda jest jeszcze przyjemniejsza. Jeśli chodzi o zielonogórski tor, zazwyczaj był on bardzo podobny i mi odpowiadał. Cieszę się więc z tego kontraktu. Po prostu chcę tu być – mówił Antonio Lindbaeck.

W sezonie 2020 Antonio poza STELMET Falubazem będzie także występował w szwedzkiej Elitserien, gdzie będzie bronił barw Masarny Avesta. Lindbaeck otrzymał także dziką kartę na cykl FIM Speedway Grand Prix 2020.