Mikkel Andersen – Mistrz Europy 250cc na Speedway Ekstraliga Camp

Fot. Róża Koźlikowska

Jednym z uczestników Speedway Ekstraliga Camp jest syn byłego żużlowca, Briana Andersena, Mistrz Europy 250cc, Mikkel Andersen. Duńczyk w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl opowiedział m.in. o: swoich początkach przygody ze speedwayem, sprzęcie i pasjach.

Początki przygody z żużlem

Mikkel Andersen był skazany na speedway od najmłodszych lat, ponieważ jest synem Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów z 1991 roku, Briana Andersena. Młody Duńczyk pierwszy raz jazdy na motocyklu spróbował w wieku 4 lat. – Po raz pierwszy na motocykl wsiadłem, gdy miałem 4 lata – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl, Mikkel Andersen.

Team i sprzęt

Duńczyk obecnie jeździ na motocyklach o pojemności 250cc. W niedzielę (10 lipca) Mikkel Andersen wygrał Puchar Europy 250cc, który rozegrany został na torze w Libercu. Trenerem Duńczyka jest jego ojciec, Brian, który jednocześnie odpowiada za przygotowanie silników swojemu synowi. Może to wydawać się dziwne, ale Mikkel nie wzoruje się na żadnym doświadczonym zawodniku i nie ma żużlowego idola.

Poza żużlowe pasje

Młody Duńczyk aktualnie skupia się głównie na treningach, udziale w zawodach i nauce, dlatego też nie dysponuje zbyt dużą ilością wolnego czasu i nie ma pozażużlowych pasji.