Alex Fabian Acuña chciałby jeździć w PGE Ekstralidze

Fot. Róża Koźlikowska

Na Speedway Ekstraliga Camp przyjechało ponad 60 uczestników z całego świata. Wśród nich jest 20-letni Alex Fabian Acuña, który przyleciał z Argentyny.

Początki przygody z żużlem

Alex Fabian Acuña ma 20 lat. Na Speedway Ekstraliga Camp przyjechał z Argentyny i jeździ w kategorii 500cc. Ze światem motosportu jest związany od najmłodszych lat, bo przygodę z żużlem zaczynał na mini motocyklach. – W wieku 15 lat przesiadłem się na pięćsetki – powiedziała w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Speedway w Argentynie nie jest popularną dyscypliną sportu skąd, więc pomysł na to, aby trenować właśnie żużel? – Tak, to prawda, żużel nie jest bardzo popularny w Argentynie, ale mój tata jest wielkim fanem żużla, i dlatego my zaczęliśmy jeździć na motocyklach – przyznał Argentyńczyk.

Na Speedway Ekstraliga Camp 20-letni zawodnik jest jedynym uczestnikiem z Ameryki Południowej i jak sam przyznaje jest to jego pierwsza wizyta w Polsce. – Tak, to mój pierwszy raz w Polsce i też po raz pierwszy leciałem samolotem – stwierdził  Acuña.

Team, sprzęt i żużlowi idole

W żużlowej karierze Argentyńczykowi pomaga jego ojciec. Na samym campie zaś wynajmuje sprzęt i miejscowego mechanika. Obecnie Argentyńczyk nie ma konkretnego żużlowego idola, bo fascynuje go speedway jako cała dyscyplina sportu.

Oczekiwania wobec Speedway Ekstraliga Camp

Moim marzeniem była jazda na Motoarenie. Stadion jest wspaniały i móc jeździć tutaj jest to niesamowita sprawa – przyznał 20-letni uczestnik Speedway Ekstraliga Camp. Alex Fabian Acuña dodał, że jednym z jego sportowych celów jest jazda w PGE Ekstralidze. – Byłbym zachwycony, gdyby udało mi się kiedyś pojechać w meczu PGE Ekstraligi, bo jest to też częściowo moje marzenie. Byłoby to coś wspaniałego. Chcę podążać jednak krok po kroku i może uda się spełnić to marzenie – dodał Argentyńczyk.

Poza jazdą na żużlu zawodnik pasjonuje się też innymi sportami takimi jak choćby kickboxing. Ponadto lubi biegać podziwiając przy tym lokalny krajobraz, a także uczyć się.