Andreas Jonsson gotowy na powrót do PGE Ekstraligi

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Przed Andreasem Jonssonem powrót do PGE Ekstraligi po roku przerwy. Lider SPEED CAR Motoru Lublin w rozmowie z portalem speedwayekstraliga.pl zaznacza, że jest gotów na wyzwanie, jakie czeka na niego oraz jego klub w najlepszej żużlowej lidze świata. Lublinianie pierwszy mecz rozegrają 7 kwietnia, a ich przeciwnikiem będzie MRGARDEN GKM Grudziądz. Transmisja na żywo w nSport+.

Andreas Jonsson w Polsce jeździ od 1999 roku. Reprezentował barwy klubów z Gorzowa, Torunia, Bydgoszczy, Częstochowy, Rybnika, Zielonej Góry, a ostatnio Lublina. Po sezonie 2017 zdecydował się opuścić PGE Ekstraligę i przeniósł się do SPEED CAR Motoru, z którym teraz wraca na najwyższy poziom rozgrywek. – Wiem, że to najtrudniejsza liga świata i czuję presję, ale po roku spędzonym w niższej lidze jestem gotowy podjąć wyzwanie. Na pewno nie będzie łatwo – powiedział Szwed.

Jaki cel stawia sobie jeden z liderów lubelskiego zespołu? – Po prostu chcę mieć dobry sezon w PGE Ekstralidze. W Szwecji celem jest zdobycie mistrzostwa, w Polsce natomiast jest to znaczne trudniejsze, ponieważ dopiero weszliśmy na ten poziom rozgrywek. Będziemy starać się utrzymać – to jest jedno z moich założeń. Tak jak powiedziałem wcześniej, chcę też dobrze przejechać rok. Zanim przeszedłem do SPEED CAR Motoru, to miałem bardzo ciężki sezon w najlepszej żużlowej lidze świata, dlatego dobra jazda to mój cel. Będę dużo trenował, niewiele jeździliśmy na torze w Lublinie. Jak będzie to tylko możliwe, to będę się tam przygotowywał – zaznaczył nasz rozmówca w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Jonsson będzie jednym z bohaterów serii #SmakŻużla. Premiera materiału w przyszłym tygodniu. Z kolei najnowszy odcinek, w którym gościem specjalnym będzie Krzysztof Buczkowski, pojawi się już w czwartek (28 marca) na oficjalnym kanale PGE Ekstraligi na portalu YouTube.