24 litry Champagne G.H. Mumm Cordon Rouge dla bohaterów sezonu w PGE Ekstralidze

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Piąty rok z rzędu bohaterowie finałowych meczów PGE Ekstraligi świętują zdobycie medali szampanem G.H. Mumm Cordon Rouge. To najbardziej klasyczny, wytrawny szampan, który polał się strumieniami na podium DMP 2020 w Lesznie.

Szesnaście butelek magnum (1.5 l.) „Champagne G.H. Mumm” zostało rozlanych w geście triumfu po finale PGE Ekstraligi w Lesznie.

G. H. Mumm Cordon Rouge to bezkonkurencyjnym symbol szampana na całym świecie, prawdziwy klasyk o niepowtarzalnym charakterze i nieskazitelnie spójnym smaku.

Pod koniec XIX wieku butelka G.H. Mumm została ozdobiona słynną czerwoną szarfą – Cordon Rouge, jako hołd dla Légion d’Honneur. Butelki w nowej szacie zostały podarowane najlepszym klientom domu.

Szarfa stała się znakiem rozpoznawczym  – G.H. Mumm Cordon Rouge!

Cuvee prezentuje charakterystyczny styl subtelnie wyważonej świeżości i intensywności. Szampan zbudowany jest na szczepie winogron pinot noir (45%), z którego wyjątkowej jakości słynie maison Mumm. Cuvee uzupełniają szczepy Chardonnay (30 %) i Pinot Meunier (25%). Dosage to 8 gram a czas leżakowania na osadzie wynosi ponad 20 miesięcy.

Champagne G.H. Mumm Cordon Rouge charakteryzuje intensywny aromat i owocowy bukiet. Owoce cytrusowe – limonka, grejpfrut połączone są z bogactwem smaku świeżych owoców takich jak zielone jabłko, brzoskwinia, ananas. Na finiszu wyczujemy nuty wanilii, karmelu i orzecha. Szampan znakomicie sprawdza się jako aperitif ale może być również wyjątkowym uzupełnieniem dań z białego mięsa czy też ryb.