2. LŻ: pogoda pokrzyżowała plany w Rzeszowie. UNIA lepsza od faworyta

W miniony już weekend ruszyły zmagania ligowe we wszystkich trzech polskich klasach rozgrywkowych. W 2. Lidze Żużlowej zaplanowano trzy spotkania, z czego dwóch nie udało się rozegrać.

Spotkanie pomiędzy BUDMEX-STAL POLONIĄ Piła a METALIKA RECYCLING KOLEJARZEM Rawicz zostało przełożone już wcześniej, decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego z 5 kwietnia, zaś zaplanowane na sobotę starcie okrzyknięte hitem kolejki pomiędzy TEXOM STALĄ Rzeszów i OK BEDMET KOLEJARZEM Opole z powodu opadów i związanych z nimi warunków torowych zostało przełożone.

Jedynym starciem na drugoligowych torach była potyczka UNII Tarnów ze stawianą w gronie drużyną SPECHOUSE PSŻ Poznań. Opady atmosferyczne w ostatnich dniach nie ominęły także Tarnowa, jednak mino wymagających warunków torowych, spotkanie udało się rozegrać.

Wynik meczu od samego początku oscylował w granicach remisu. Momentami ze wskazaniem, raz w stronę gości, raz w stronę gospodarzy. Po 9. biegu i podwójnym zwycięstwie, tarnowianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie, które powiększyli. Wynik 43:35 przed biegami nominowanymi, nawet w przypadku dwóch przegranych w ostatnich dwóch gonitwach zagwarantował UNII co najmniej punkt. Finalnie, drużyna z Poznania zredukowała straty do dwóch punktów, przegrywając spotkanie 44:46.

Na szczególne pochwały zasłużył młodzieżowiec ekipy z Poznania – Francis Gust, który w sześciu startach zdobył 15 punktów z bonusem, z czego czterokrotnie mijał linię mety na pierwszym miejscu. Bardzo dobry występ zaliczyli także Kacper Gomólski (12) oraz Peter Ljung (10) i Patryk Rolnicki (10).

Wyniki:

Unia Tarnów: 46

 1. Peter Ljung – 10
 2. Oskar Bober – 8+2
 3. Tero Aarnio – 6
 4. Patryk Rolnicki – 10
 5. Troy Batchelor – 8
 6. Piotr Świercz – 1
 7. Kajetan Kupiec – 3+1

 SpecHouse PSŻ Poznań: 44

 1. Kacper Gomólski – 12
 2. Kevin Fajfer – 4+1
 3. Rune Holta – 3+1
 4. Robert Chmiel – 4+1
 5. Jonas Seifert-Salk – 4
 6. Francis Gust – 15+1
 7. Kacper Grzelak – 2

Adrian Niemczak