2. Liga Żużlowa: pogrom w hicie kolejki

Bez niespodzianek w 9. kolejce 2 Ligi Żużlowej. Gospodarze nie byli gościnni wobec swoich oponentów. Do istnego pogromu doszło w hicie kolejki, gdzie rzeszowianie pokonali zespół z Piły.

Goście z Piły praktycznie nie liczyli się w spotkaniu, a jedynym zawodnikiem, który podjął walkę był Artur Mroczka, który zdobył 12 punktów. Nie ma co ukrywać, że na taki wynik miał wpływ brak Marcina Jędrzejewskiego, za którego stosowano zastępstwo zawodnika. Pilanie nie wygrali żadnego biegu, a remisy padały tylko wtedy, gdy w wyścigu jechał Mroczka lub zawodnik gospodarzy zanotował defekt, lub został wykluczony.

Dzień przed meczem Polonia wypożyczyła z rawickiego klubu Słoweńca – Matica Ivacica, który formalnie mógł pojawić się w Rzeszowie, choć do tego nie doszło. Komplet punktów dla Texom Stali zdobył Kevin Woelbert. Ciężko szukać słabych ogniw w drużynie z Podkarpacia, jednak najmniej punktów zdobyli Konrad Mikłoś (1) i Timi Salonen (6+3).

Texom Stal Rzeszów 62
9. Paweł Miesiąc – 12+2
10. Hubert Łęgowik – 10+1
11. Timi Salonen – 6+3
12. Kevin Woelbert – 15
13. Dawid Lampart – 9+1
14. Konrad Mikłoś – 1
15. Mateusz Majcher – 9

Budmax-Stal Polonia Piła 28
1. Artur Mroczka – 12
2. Broc Nicol – 1
3. Marcin Jędrzejewski – ZZ
4. Lars Skupień – 5
5. Tomasz Orwat – 6
6. Ben Ernst – 4
7. Kacper Makowski – 0

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Optibet Lokomotiv Daugavpils 52:38

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie w Rawiczu. Osłabiony nieobecnością Rene Bacha Optibet Lokomotiv zdecydowanie uległ rawickiemu Metalika Recycling Kolejarzowi. Mimo małego wypadku przy pracy w 1. Biegu kiedy to duet gości przyjechał do mety na 5:1 to dalej podopieczni Adama Skórnickiego tylko powiększali swoją przewagę. Kolejny dobry występ wśród gospodarzy zaliczyli Daniel Kaczmarek (11+1) i Josh Pickering (12+1). Honor wśród gości uratował Adam Ellis, który zdobył 16+1.

OK Bedmet Kolejarz Opole – Unia Tarnów 58:32

Wysoko swoje spotkanie wygrał lider ligowej tabeli z Opola, co nie było żadną niespodzianką. Opolanie są faworytem tegorocznych rozgrywek, co z meczu na mecz okazują. Gospodarze w biegu przegrali tylko raz – w gonitwie 15., dwukrotnie padał remis, a resztę wyścigów wygrywali podopieczni Marcina Sekuli. Najwięcej punktów dla drużyny z Opolszczyzny zdobył Oskar Polis (14), a dla tarnowskiej Unii Peter Ljung (15), który po raz kolejny ratuje honor drużyny.

Bartosz Kowalski