2. Liga Żużlowa: OK Bedmet Kolejarz Opole z pewnym zwycięstwem

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Spotkanie między OK Bedmet Kolejarzem a SpecHouse PSŻ Poznań zainaugurowało rozgrywki 2. Ligi Żużlowej na stadionie w Opolu. Gospodarze od samego początku prowadzili ze sporą przewagą nad rywalami, ostatecznie wygrywając 55:35. Najlepszym zawodnikiem był Mads Hansen (13), a po stronie gości Kevin Woelbert z takim samym dorobkiem punktowym.

Już w pierwszym biegu opolanie przywieźli pewne zwycięstwo, nie mając żadnych problemów z rywalami na dystansie. W gonitwie młodzieżowców, kapitalnie zaprezentował się Mateusz Świdnicki, który od startu prowadził i powiększał swój dystans nad gośćmi. Po pierwszej serii startów gospodarze wysunęli się na 10-punktowe prowadzenie.

W kolejnych odsłonach OK Bedmet Kolejarz Opole nie miał problemów z rywalami. W biegu 6. lepsi ze startu okazali się zawodnicy SpecHouse PSŻ Poznań. Matias Nielsen świetnie odpierał ataki juniora ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa, Świdnickiego, który wystąpił w roli “gościa”. Ciekawa rywalizacja miała miejsce także w biegu 10., w którym Kevin Woelbert po pierwszym wirażu objął prowadzenie i nie oddał go do końca, przerywając Madsowi Hansenowi zwycięską passę w tym spotkaniu. W wyścigu 11. również doszło do ciekawej rywalizacji. Cała czwórka jechała bardzo blisko siebie, jednak to Woelbert wysunął się na prowadzenie, lecz musiał odpierać ataki Jacoba Thorssella. Tuż za nimi Mateusz Świdnicki stoczył walkę o jedno „oczko” z Matiasem Nielsenem, ale to Duńczyk okazał się górą.

W biegach nominowanych gospodarze również świetnie poradzili sobie z rywalami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 55:35 dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole.

OK Bedmet Kolejarz Opole – 55 pkt

9. Jacob Thorssell – 11+1
10. Oskar Polis – 9+1
11. Mads Hansen – 13
12. Kamil Brzozowski – 3+2
13. Andrey Kudriashov – 10
14. Kacper Łobodziński – 4+1
15. Mateusz Świdnicki – 5

SpecHouse PSŻ Poznań – 35 pkt

1. Matias Nielsen – 8+1
2. Lars Skupień – 7+1
3. Jonas Seifert-Salk – 3
4. Robert Chmiel – 2
5. Kevin Woelbert – 13
6. Kacper Kłosok – 1
7. Jakub Szpytma – 1

 

Julia Pożarlik