2.Liga Żużlowa: OK Bedmet Kolejarz Opole z kolejnym zwycięstwem

TransMF Landshut Devils podejmowali OK Bedmet Kolejarz Opole, z którymi przegrali 36:54. Najlepszym zawodnikiem po stronie miejscowych okazał się Michael Härtel (8+1), a po stronie przyjezdnych byli nimi Oskar Polis (13) i Jacob Thorssell (11+2).

W pierwszej serii startów obyło się bez większych niespodzianek i obie drużyny równo zdobywały punkty.  Najlepszym biegiem w tej części zawodów był z pewnością wyścig trzeci, w którym świetnie ze startu spisał się Michael Haertel. Na dystansie Smolinskiemu udało się przebić na drugą pozycję, lecz to Jacob Thorssell zaskoczył gospodarzy, napędzając się przy bandzie, dzięki czemu Szwedowi udało się wyprzedzić miejscowych żużlowców i z dużą przewagą mknął po trzy „oczka”. Po pierwszych czterech biegach rywalizacja była bardzo wyrównana, co odzwierciedlał wynik – 12:12.

Druga odsłona spotkania zdecydowanie należała do gości. Gonitwa 5. rozpoczęła się od pewnej wygranej gości, którzy już od startu świetnie rozprawili się z gospodarzami. Kamil Brzozowski miał nieco trudniejszą sytuację niż prowadzący Kudriashov, gdyż początkowo musiał odpierać ataki Skorja i Smolinskiego.

W kolejnej części zawodów w biegu 8. początkowo Bloedorn dotknął taśmy, lecz wyścig powtórzono w pełnym składzie. W tej gonitwie doszło do pierwszej podwójnej wygranej gospodarzy. Kapitalnie spisał się junior Norick Bloedorn, który pomknął po trzy „oczka”. Jednak z każdym kolejnym biegiem to goście byli górą i powiększali swoją przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem  gości, wynikiem 54:36.

Trans MF Landshut Devils – 36 pkt

9. Valentin Grobauer – 5
10. Kai Huckenbeck – 6+1
11. Nick Skorja – 3
12. Martin Smolinski – 7+1
13. Michael Härtel – 8+1
14. Norick Blödorn – 7+2
15. Marius Hillebrand – 0

OK Bedmet Kolejarz Opole – 54 pkt

1. Oskar Polis – 13
2. Mads Hansen – 7+2
3. Andriej Kudriaszow – 10
4. Kamil Brzozowski – 6+1
5. Jacob Thorssell – 11+2
6. Bartłomiej Kowalski – 6
7. Kacper Łobodziński – 1

 

Julia Pożarlik