2. Liga Żużlowa: Metalika Recycling Kolejarz Rawicz z wygraną po zaciętym starciu

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz na własnym obiekcie podjął drużynę Trans FM Landshut Devils, wygrywając spotkanie 48:41. Najskuteczniejszymi zawodnikami tego meczu byli Damian Dróżdż (12+1) i Kai Huckenbeck (11+2).

Pierwszy bieg spotkania należał do przyjezdnych. Cenne trzy punkty na konto drużyny dorzucił Valentin Grobauer, za którym na linii mety zameldował się Keynan Rew. Z czwartej pozycji na trzecią przebił się Dimitri Berge, który zdołał na czwartym okrążeniu minąć  Matthew Gilmore’a. Bieg młodzieżowy przyniósł ze sobą pierwsze ligowe zwycięstwo Damiana Ratajczaka. Młodzieżowiec Metalika Recycling Kolejarza Rawicz na drugim wirażu pierwszego okrążenia minął Norick’a Bloedorn’a i do końca wyścigu utrzymał swoje prowadzenie. Po pierwszej serii startów to miejscowi mieli dwupunktową przewagę (13:11).

W dalszej części spotkania goście zdołali nieco odskoczyć gospodarzom, lecz po biegu jedenastym sytuacja się odwróciła, kiedy Metalika Recycling Kolejarz Rawicz wygrał pewnie bieg na 5:1. W pierwszym biegu nominowanym gospodarze dowieźli kolejne zwycięstwo, a remis w ostatnim wyścigu dnia przypieczętował triumf w sobotnim spotkaniu.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 48 pkt

 1. Keynan Rew – 8+1
 2. Damian Baliński – 8
 3. Matthew Gilmore – 0
 4. Szymon Szlauderbach – 7+1
 5. Damian Dróżdż – 12+1
 6. Damian Ratajczak – 10
 7. Krzysztof Sadurski – 3

Trans MF Landshut Devils – 41 pkt

 1. Valentin Grobauer – 4
 2. Kai Huckenbeck – 11+2
 3. Dimitri Berge – 10+1
 4. Michael Haertel – 6+1
 5. Martin Smolinski – 6
 6. Norick Bloedorn – 4
 7. Mario Niedermeier – 0

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Wiktoria Sztuka