2. Liga Żużlowa: Metalika Recycling Kolejarz Rawicz triumfował na własnym obiekcie

W ramach 1. rundy 2. Ligi Żużlowej, Metalika Recycling Kolejarz Rawicz podjął 7R Stolaro Stał Rzeszów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 49:40. Najskuteczniejszy był Szymon Szlauderbach (13+3) i Sam Masters (15+1).

Mecz rozpoczął się wystrzeleniem spod taśmy w wykonaniu Jaimon Lidseya. Australijczyk nie miał większych problemów z dowiezieniem pewnego zwycięstwa. Pomimo tego na tablicy pojawił się wynik 3:3. Gonitwa młodzieżowa zakończyła się kolejnym remisem. Błąd Dawida Rempały na dystansie wykorzystał Krzysztof Sadurski. Dwa następne biegi były z korzyścią dla gospodarzy, którzy po pierwszej serii startów objęli sześciopunktowe prowadzenie (15:9).

Kolejne serie startów przyniosły ze sobą dwa upadki. Najpierw na tor w biegu siódmym, na czwartym okrążeniu upadł Jaimon Lidsey. Chwilę po nim swój motocykl położył zawodnik 7R Stolaro Stal RzeszówHubert Łęgowik. Zawodnicy o własnych siłach wstali z toru i udali się do parku maszyn. Arbiter podjął decyzję o zaliczeniu wyniku biegu i wykluczenia Australijczyka. Po równaniu toru w gonitwie ósmej bliżej z nawierzchnią zapoznał się Tim Soerensen, który pomimo tego po kilku dalszych podejściach do wyścigu dowiózł cenne trzy punkty. Bieg jedenasty był kolejnym upadkiem Lidseya, który ponownie o własnych siłach wstał z toru.

W biegach nominowanych padły aż dwa remisy, które dzięki wcześniejszej przewadze gospodarzy doprowadziły do zwycięstwa Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Nie obyło się także bez upadku, do którego doszło w wyścigu piętnastym. Na tor upadł Szymon Szlauderbach, który w powtórce biegu minął linię mety jako pierwszy.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 49 pkt

 1. Jaimon Lidsey – 4+1
 2. Damian Baliński – 11
 3. Keynan Rew – 7
 4. Szymon Szlauderbach – 13+1
 5. Damian Dróżdż – 8+1
 6. Kacper Pludra – 2+1
 7. Krzysztof Sadurski – 4+1

7R Stolaro Stal Rzeszów – 40 pkt

 1. Sam Masters – 15+1
 2. Dawid Stachyra – 0
 3. Adam Ellis – 2
 4. Tim Soerensen – 8+1
 5. Hubert Łęgowik – 9
 6. Mateusz Majcher – 1+1
 7. Dawid Rempała – 5+1

 

Źródło: WP SportoweFakty

Wiktoria Sztuka