Emocjonujące zakończenie sezonu w Toruniu. GET WELL minimalnie lepszy od STELMET Falubazu!

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Do końca GET WELL Toruń walczył o godne zakończenie sezonu 2019 i ten plan zrealizował. W ostatnim meczu rundy zasadniczej torunianie pokonali STELMET Falubaz Zielona Góra 46:44. W dwumeczu lepsi okazali się goście, którzy zdobyli punkt bonusowy (83:97), dający im 3. miejsce w tabeli PGE Ekstraligi.

Bohaterami gospodarzy byli Rune Holta (10 pkt w 5 startach i Jack Holder (10 pkt w 6 biegach). Z kolei w zespole gości największy dorobek punktowy uzyskali Martin Vaculik (12 pkt) oraz Michael Jepsen Jensen (10 pkt).

W pierwszym biegu meczu doszło do niebezpiecznego upadku. Na prostej przeciwległej Jack Holder i Nicki Pedersen szczepili się motocyklami. To spowodowało upadek Duńczyka, który opuścił tor w karetce i nie był zdolny do dalszej jazdy. Pedersena zabrano od razu na dalsze badania.

Myślę, że cała drużyna pojechała. Zależało nam, żeby pożegnać się godnie i potrafią dobrze pojechać. Żałuję, że goście stracili Nickiego Pedersena. To nie było umyślnie. Życzę im nadal tego, aby walczyli o finał. Będziemy teraz siadać do rozmów z zawodnikami. Jest kilka koncepcji, dużo będzie zależało od tego tygodnia w obrębie naszego zespołu – powiedział Adam Krużyński na antenie nSport+.

W połowie zawodów przegrywaliśmy starty. Później było ciężko mijać. W niektórych sytuacjach nie pchałem się na siłę. Jak jest twardy tor, to można osłabić lub wzmocnić motor. Łatwo jest się pomylić i torunianie szybciej odczytali nawierzchnię – zaznaczył Patryk Dudek.

Więcej o meczu TUTAJ

Fot. Zuzanna Kloskowska