Emocjonujące spotkania w Premiership. Sheffield Tigers i Belle Vue Aces z ważnymi punktami

Fot. Dariusz Ryl

W czwartkowy wieczór w ramach brytyjskiej Premiership doszło do konfrontacji pomiędzy zespołami Sheffield Tigers z Ipswich Witches oraz Kings Lynn Stars z Belle Vue Aces. Spotkania dostarczyły sporo emocji kibicom śledzącym wzmagania na wyspach. Ostatecznie punkty do ligowej tabeli dopisały zespoły z Sheffield i Belle Vue.

Pierwsze spotkanie na Owlerton Stadium zakończyło się minimalnym zwycięstwem gospodarzy w stosunku 48:42. Liderem Sheffield Tigers był Jack Holder (13), a wśród gości błyszczał Jake Allen (10). Gospodarze już w pierwszej gonitwie za sprawą Batchelora i Howarth’a zwyciężyli podwójnie i kontrolowali przebieg spotkania. Po 5. biegu Sheffield Tigers prowadziło już różnicą ośmiu „oczek”. Trzecia seria startów dostarczyła nam ciekawych biegów i wielu mijanek. Ważne indywidualne zwycięstwa Jamesa Wright’a i Cook’a okraszone biegowym zwycięstwem gości w 10. odsłonie pozwoliło zniwelować straty do czterech punktów . O wyniku spotkania zadecydował 15. bieg, w którym gospodarze zwyciężyli podwójnie i zapewnili sobie triumf w całym spotkaniu.

Wyniki (za speedwayupdates.proboards.com):

Sheffield Tigers – 48 pkt

 1. Troy Batchelor – 6
 2. Kyle Howarth – 7+2
 3. Adam Ellis – 9+1
 4. Justin Sedgmen – 7+1
 5. Jack Holder – 13
 6. James Wright – 6+1
 7. Kyle Bickley – 0

Ipswich Witches – 42 pkt

 1. Nick Morris – 4
 2. Paul Starke – 5+1
 3. Daniel King – 7+1
 4. Jake Allen – 10
 5. Craig Cook – 9+1
 6. Anders Rowe – 3+1
 7. Drew Kemp – 4+1

W drugim spotkaniu brytyjskiej Premiership Belle Vue Aces bez większych problemów pokonało na wyjeździe drużynę Kings Lynn Stars 51:38. Liderem zespołu z Manchesteru był Daniel Bewley (11), a wynik gospodarzy w pełni zależał od Thomasa Joergensena (12).

Mecz na Adrian Flux Arenie rozpoczął się mocnym uderzeniem gości. Pierwszą serię startów całkowicie zdominowali żużlowcy Belle Vue Aces wygrywając ją w stosunku 18:6. Fenomenalną prędkością dysponowali Brady Kurtz i wspomniany już wcześniej lider drużyny – Daniel Bewley. Dalsza część zawodów to regularne powiększanie przewagi przez gości i kontrolowanie przebiegu spotkania na Adrian Flux Arenie. Drużyna Kings Lynn Stars doszła do głosu w ostatniej gonitwie dnia wygrywając podwójnie za sprawą duetu Lawson Joergensen i zniwelowała różnicę punktową ostatecznie do 13 „oczek”.

Wyniki (za speedwayupdates.proboards.com):

Kings Lynn Stars – 38 pkt

 1. Erik Riss – 3
 2. Ricky Wells – 4
 3. Thomas Joergensen – 12
 4. Lewis Kerr – 5+2
 5. Richard Lawson – 10+1
 6. Connor Mountain – 1
 7. Broc Nicol – 3+1

Belle Vue Aces – 51 pkt

 1. Brady Kurtz – 9
 2. Richie Worrall – 8+2
 3. Steve Worrall – 8+1
 4. Charles Wright – 5+1
 5. Daniel Bewley – 11
 6. Tom Brennan – 2+1
 7. Jye Etheridge – 8+1

 

 

Błażej Kordiak